Wie van Suriname naar Amsterdam of andersom vliegt, krijgt te maken met lange uren in de Boeing 777 van KLM.
Je zou je als passagier kunnen afvragen of de beenruimte op deze populaire route bovengemiddeld is.
GFC Nieuws doet de vergelijking met andere grote internationale maatschappijen.
De uitkomst is duidelijk. De meeste intercontinentale carriers bieden in economy rond de 31 tot 32 inch, dat is ongeveer 79 tot 81 centimeter. KLM zit met 79 centimeter aan de onderkant van dat gemiddelde.
Voor wie meer ruimte wil, is er Economy Comfort met 86 centimeter, een optie die wel verschil maakt tijdens een nachtvlucht.
Wie de vergelijking doortrekt, ziet dat sommige maatschappijen beter scoren. Japanse maatschappij ANA biedt op verschillende toestellen 34 inch, omgerekend 86 centimeter, wat een merkbare winst oplevert.
Aan de andere kant zijn er ook gevestigde namen die juist krapper zitten.
Lufthansa komt in bepaalde widebodies uit op slechts 30 inch, ongeveer 76 centimeter. Daarmee scoort deze Duitse maatschappij zelfs minder dan KLM.
De conclusie van dit onderzoek is dat economy op de KLM-route naar Paramaribo niet boven het gemiddelde uitkomt, maar ook niet de minst comfortabele optie is.
Voor extra beenruimte is een upgrade naar Economy Comfort of een rij bij de nooduitgang de meest praktische keuze.