• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SLM-onderzoek: Lobo vindt dat de PG Jessurun had moeten opsluiten of haar paspoort in beslag nemen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 augustus 2025 15:46
in Suriname
GARCIA PARAGSINGH PROCUREUR GENERAAL

Procureur-generaal Garcia Paragsingh.

Advocaat Raoul Lobo heeft stevige kritiek geuit op de werkwijze van procureur-generaal (pg) Garcia Paragsingh in de zaak rond de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM).

Volgens Lobo had de pg niet de toenmalige president Chan Santokhi moeten informeren over de verdachtenstatus van voormalig president-commissaris Xaviera Jessurun, maar direct de juiste juridische stappen moeten nemen.

Jessurun, samen met oud-directeur Paul de Haan en voormalig juridisch adviseur Prenobe Bissessur, wordt verdacht van (mede) oplichting, verduistering, witwassen, valsheid in geschrifte en gekwalificeerde verduistering.

Alle drie verblijven momenteel in het buitenland. Jessurun is vorige maand als verdachte gehoord en werkt intussen bij de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) in het team van oud-minister Albert Ramdin.

De pg adviseerde destijds president Santokhi om Jessurun niet te laten afreizen. Volgens Lobo was dat onjuist: “Als je niet wilt dat iemand vertrekt, sluit je haar op of neem je haar paspoort in beslag en verplicht je haar zich dagelijks bij de politie te melden. Nu is Jessurun gewoon vertrokken,” aldus de advocaat in gesprek met LIM FM.

Hij stelde verder dat de pg in deze zaak niet onafhankelijk heeft gehandeld, maar zich liet leiden door de toenmalige regering.

Volgens Lobo wordt er met twee maten gemeten: “Als het om NDP’ers ging, werden ze meteen opgepakt en opgesloten.” Als voorbeeld verwees hij naar de zaak rond voormalig parlementariër Ashwin Adhin, waarbij volgens hem het Hof van Justitie het OM een duidelijke tik gaf.

Lobo besluit dat de pg volgens hem door de president van het Hof van Justitie geschorst zou moeten worden.

Mis dit niet:

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Automobilist komt om bij eenzijdig ongeval, mede-inzittende naar ziekenhuis
Suriname

33-jarige automobilist komt om het leven bij botsing tegen EBS-mast

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws