• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

11-jarige uit Paramaribo vertelt hoe hij lijdt onder scheiding van zijn ouders

“Toen ik mijn eigen zorgen even losliet, merkte ik hoeveel vragen hij had"

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 augustus 2025 04:00
in Lifestyle, Suriname
jongen kind ouders

Foto ter illustratie.

In Suriname groeit een onbekend aantal kinderen op in gezinnen waar vader en moeder niet meer samenleven.

Hoewel een scheiding voor volwassenen soms de enige oplossing lijkt, heeft het voor kinderen vaak een diepere en langdurigere impact.

Waar ouders spreken over een nieuwe start, ervaren sommige kinderen juist verwarring en een gevoel van verdeeldheid.

Een jongen van elf jaar uit Paramaribo vertelt dat hij doordeweeks bij zijn moeder verblijft en in het weekend naar zijn vader gaat.

“Ik hou van ze allebei, maar soms lijkt het alsof ik moet kiezen,” zegt hij aan een medewerker van GFC Nieuws Lifestyle.

“Wanneer ik wat langer bij de een blijf, denkt de ander dat ik hem vergeet. Het doet mij ergens wel veel pijn.”

Zijn woorden laten zien hoe zwaar de emotionele last kan zijn, ook al doen ouders hun best om afspraken soepel te laten verlopen.

Volgens pedagogen en maatschappelijk werkers is dit een herkenbaar patroon. Veel kinderen proberen beide ouders tevreden te stellen, maar raken innerlijk uitgeput.

Het uit zich vaak in stil verdriet, onverklaarbare boosheid of plotselinge huilbuien. Omdat niet ieder kind openlijk praat, blijven deze signalen soms onopgemerkt.

Wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat aandacht en tijd minstens zo belangrijk zijn als praktische regelingen.

Kinderen hebben behoefte aan structuur, maar evenzeer aan een luisterend oor.

Een moeder uit het district Wanica vertelt telefonische aan GFC dat ze pas ontdekte hoe diep de gevoelens van haar zoon zaten toen ze wekelijks bewust een moment nam om met hem te praten.

“Toen ik mijn eigen zorgen even losliet, merkte ik hoeveel vragen hij had.”

Het laat zien dat kinderen niet altijd vanzelf hun gevoelens delen. Maar ouders die de moeite nemen écht te luisteren, ontdekken vaak meer dan alleen woorden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Economie neergang
Suriname

SEOB: Economische stabiliteit Suriname blijft onder druk ondanks lichte groei

Buikspieroefening trainen
Gezondheid

KIVC zegt dat gezond bewegen ook gewoon thuis kan

Kip kippenbout
Suriname

Klant uit Nickerie uit stevige kritiek op service bij restaurant in Paramaribo

[Aggregator] Downloaded image for imported item #438307
Suriname

Volksgezondheidsministerie start campagne rond SOA’s en hiv binnen overheid

Rechter hamer
Suriname

Twintig jaar cel voor dodelijke woningoverval aan de Pierpontweg

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Meerdere ondernemers gedupeerd door tentverhuurder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws