• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ramsaram: Defensie geeft terug aan de samenleving via Operatie Gran Mati

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 augustus 2025 01:30
in Suriname
ramsaran

Minister Ramsaran in gesprek met bewoners van Coronie waar Gran Mati nu actief is.

Minister van Defensie, Uraiqit Ramsaram, bracht deze week een werkbezoek aan de civiel-militaire Operatie Gran Mati.

Deze operatie heeft al jarenlang een bijzondere plek in het hart van de Surinaamse samenleving en blijft een belangrijk steunpunt voor burgers die zich gehoord en geholpen willen voelen.

Minister Ramsaram benadrukte dat Gran Mati veel meer is dan een militaire operatie: “Deze operatie is een grote vriend voor iedereen die een stem zoekt, naar hulp verlangt en steun nodig heeft in moeilijke tijden.

“Het is het bewijs dat Defensie meer doet dan alleen veiligheid, bescherming, waakzaamheid en discipline. Met Gran Mati geven wij concreet terug aan de samenleving.”

Volgens de bewindsman laat Defensie hiermee zien dat het niet alleen gaat om bewapening en paraatheid, maar ook om maatschappelijke betrokkenheid en solidariteit.

Ramsaram wees erop dat de operatie in samenwerking met internationale partners en andere overheidsinstanties wordt uitgevoerd en dat deze samenwerking de kracht van Gran Mati vergroot.

“Het is voor velen in onze samenleving moeilijk. Juist daarom zetten wij onze kennis, organisatie en discipline in om een verschil te maken – in de ressorten, de districten, in het binnenland en in de levens van onze medemens,” aldus de minister.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkenningsvliegtuig guyana
Suriname

India levert verkenningsvliegtuig aan Guyana tegen achtergrond van regionale spanningen

handboeien arrestatie aangehouden 3
Suriname

Man aangehouden na bedreiging partner met vuurwapen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434427
Suriname

Man vijf dagen vermist, dood aangetroffen in Brokopondo

Update bouw brug over de Corantijn rivier
Buitenland

Guyanese scheepvaartsector wijst voorstel Suriname over vrijstellingen Corantijnrivier af

autobrand
Suriname

Grasbrand verwoest meerdere voertuigen aan Weythingweg

vissersboten 1
Buitenland

Guyana blijft inzetten op dialoog met Suriname over visrechten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws