• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Pleidooi voor schaken als vak in onderwijs

Pleidooi voor schaken als vak in suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 augustus 2025 00:00
in Lifestyle, Suriname
Schaken schaakspel schaakmat

Kenneth Niekoop, voormalig actief schaker en pleitbezorger van intellectuele ontwikkeling, heeft via GFC Nieuws wederom een krachtig pleidooi gehouden voor de structurele opname van denksporten, zoals schaken, in het Surinaamse onderwijscurriculum.

Volgens Niekoop helpt deze aanpak zowel leerkrachten als leerlingen om “verder te denken en handelen dan hun neus lang is”, iets wat volgens hem onmisbaar is in een steeds complexere samenleving.

Hij spreekt daarbij uit eigen ervaring. Hij legt uit hoe schaken hem in het verleden heeft geholpen om met lastige situaties in het leven om te gaan.

Het leren anticiperen op zetten, omgaan met winst en verlies en het ontwikkelen van strategisch inzicht hebben volgens hem zijn veerkracht en probleemoplossend vermogen blijvend versterkt.

De oproep om denksporten in het onderwijs te verankeren is niet helemaal nieuw in Suriname.

Niekoop herinnert eraan dat er vroeger schaakscholen bestonden, onder meer in het Jeugdcentrum, waar jongeren niet alleen de basis van het spel leerden, maar ook hun logisch en kritisch denken aanscherpten.

Vooruitkijkend hoopt hij dat schaken en andere denksporten al vanaf 2027 een vaste plek in het curriculum krijgen.

Hij ziet de geplande onderwijsverbreding vanaf 2025 als een kans voor een holistische ontwikkeling van “lichaam, ziel en geest” bij zowel docenten als leerlingen.

Naar zijn eggen ligt er een unieke kans om een generatie op te leiden die sterker staat in de 21e eeuw.

Denksporten kunnen jongeren immers belangrijke vaardigheden bijbrengen, zoals kritisch denken, strategische planning en besluitvaardigheid, eigenschappen die volgens hem essentieel zijn voor de toekomst van Suriname.

ShareTweetSend

Meer berichten

leerkrachten nickerie
Suriname

Leerkrachten Nickerie dienen petitie in over lage salarissen, discussie over timing en politieke invloed

reizen schiphol paspoort
Lifestyle

Waarom Nederland binnenkort niet meer het land is waar Surinamers rijk kunnen worden

moeder kind zoon eten
Lifestyle

14- jarige wordt door moeder gedwongen om kip te eten ondanks haar keuze voor vegetarisch leven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws