• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Peuter ingezet bij gevaarlijk e-bike race in Paramaribo-Noord

'Hoe kan iemand zo’n kleintje in zo’n situatie zetten?'

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 augustus 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
e bike suriname

Foto ter illustratie.

Sporters en wandelaars die gisteravond actief waren in de Torricellistraat in Paramaribo-Noord hebben met ontzetting gezien hoe drie jongeren op e-bikes voor de fun door de straat reden en korte tijd een soort race hielden.

Het meest schokkende was dat één van de jongeren, naar schatting 13 jaar oud, een kind van ongeveer 2 jaar oud tussen zichzelf en het stuur had staan terwijl hij meedeed aan het snelle ritje.

Volgens de aanwezigen reden de jongens met relatief “hoge snelheid” en voerden zij gevaarlijke manoeuvres uit. Het peutertje droeg geen helm of bescherming en werd blootgesteld aan groot gevaar.

“Wij konden onze ogen niet geloven. Hoe kan iemand zo’n kleintje in zo’n situatie zetten? Dit is levensgevaarlijk,” vertelde een verontruste wandelaar aan GFC Nieuws.

Mensen die regelmatig in de straat joggen of wandelen zeggen dat jongeren vaker met e-bikes rondrijden om plezier te maken.

Soms mondt dat spontaan uit in korte wedstrijdjes. Dat er dit keer een kind van ongeveer twee jaar oud bij betrokken was heeft volgens de sporters en wandelaars voor grote verontwaardiging gezorgd.

Onderzoek van de medische literatuur door GFC wijst uit dat een peuter bij een val of botsing vrijwel geen kans maakt om zonder ernstig letsel weg te komen.

De omstanders roepen de autoriteiten daarom op om strenger toezicht te houden op het gebruik van e-bikes door minderjarigen en ouders beter te waarschuwen voor de gevaren.

Mis dit niet:

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

“Moet er eerst een dodelijk ongeluk gebeuren voordat er ingegrepen wordt?” klonk het bezorgd langs de Torricellistraat.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De politie heeft het voertuig en de aangetroffen zakken met vermoedelijke marihuana in beslag genomen voor verder onderzoek. Foto: KPS
Suriname

Drie verdachten aangehouden met vermoedelijke marihuana bij controlepost Burnside

Klachten over bromfietsen én auto’s met bewust luidere uitlaten. Illustratiefoto: Brommers op de Wijdenboschbrug
Suriname

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Nickerie krijgt nieuw gerechtsgebouw als versterking justitiële infrastructuur.
Suriname

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Asfaltwerkzaamheden en reiniging gesloten riolering van start.
Suriname

Wegenautoriteit sluit overeenkomsten voor onderhoud infrastructuur Groot Paramaribo

‘10 voor 50’ als brug naar het verleden.
Suriname

Nationaal Archief brengt Surinaamse geschiedenis tot leven met docuserie ‘10 voor 50’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws