• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onvrede groeit over Spaanssprekende winkelmedewerkers in Paramaribo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 augustus 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname
Stress depri

Illustratiefoto

In verschillende handelszaken in Paramaribo werken tegenwoordig steeds meer Spaanssprekende medewerkers. Dat valt veel klanten op en zorgt bij een groeiend aantal mensen voor ergernis.

Zij geven aan dat het contact vaak stroef verloopt omdat het personeel geen Nederlands of Engels spreekt waardoor simpele vragen of prijsinformatie soms onnodig ingewikkeld worden.

Volgens meerdere klanten die hierover hun mening geven zou het wenselijk zijn dat immigranten die in winkels aan de slag gaan op zijn minst de basis van het Engels beheersen.

Anderen vinden dat het vanzelfsprekend moet zijn dat zij Nederlands leren, aangezien dit de officiële voertaal is in Suriname.

Een klant in de binnenstad vertelt dat hij onlangs meerdere keren moest herhalen wat hij wilde kopen, terwijl de medewerker hem alleen in het Spaans kon antwoorden.

Bekijk ook:

Landveld wacht op schaderapport na reeks vernielingen aan telecomnetwerk

TCT wil meer bevoegdheden voor Justitie en Politie tijdens vakantieperiode

“Het is alsof we in een vreemde taal moeten onderhandelen in ons eigen land,” zegt hij geërgerd.

Een bejaarde vrouw uit Uitvlugt is nog stelliger. Zij vraagt zich af waarom de overheid geen inburgeringscursus verplicht stelt voordat buitenlandse werknemers een verblijfsvergunning krijgen.

“Straks moeten wij nog Spaans gaan leren in ons eigen land. Zo kan het toch niet verder,” verzucht ze.

Sommige mensen geven aan begrip te hebben voor het feit dat nieuwkomers tijd nodig hebben om de taal te leren, maar vinden het onacceptabel dat werkgevers personeel inzetten zonder minimale communicatieve vaardigheden.

Ze wijzen erop dat goed klantcontact belangrijk is voor de service en dat dit nu onder druk komt te staan.

GFC Nieuws ontvangt vaker meldingen over dit onderwerp en merkt dat de discussie leeft onder zowel klanten als ondernemers.

Het vraagstuk raakt niet alleen aan service en klantvriendelijkheid, maar ook aan integratie en de rol van de overheid bij het begeleiden van arbeidsmigranten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vandalisme aan Telesur-netwerk laat honderden huishoudens zonder internet
Suriname

Landveld wacht op schaderapport na reeks vernielingen aan telecomnetwerk

Verkeersveiligheid krijgt prioriteit tijdens vakantieperiode
Suriname

TCT wil meer bevoegdheden voor Justitie en Politie tijdens vakantieperiode

SEMC investeert in personeel met modulaire vakopleiding Automontage
Suriname

SAO certificeert SEMC-medewerkers via nieuw Micro Credentials-concept

Braamspunt blijft cruciaal broedgebied dankzij nieuwe beschermingsmaatregelen.
Suriname

Broedboxen redden bedreigde zeeschildpadden: ruim 91 procent van eieren succesvol uitgekomen

Staatsolie bereidt seismisch onderzoek voor in 52.400 vierkante kilometer offshoregebied
Suriname

ILACO presenteert milieuonderzoek voor offshore seismisch onderzoek en proefboringen in Coronie

Nieuwe woningregeling koppelt inkomen aan rente en kredietmogelijkheden
Suriname

Burgers kunnen via banken financiering aanvragen voor eerste eigen woning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws