Twee groentesoorten die iedereen in Suriname zonder moeite kan kweken en eten

zuurgoed groenten fruit suriname supermarkt boodschappen

In Suriname is het voor sommige mensen een uitdaging om verse en betaalbare groente op tafel te zetten.

Toch zijn er twee groentesoorten die bijna iedereen met een stukje grond, of zelfs in bakken, eenvoudig kan kweken.

Het gaat om paksoi en sopropo, beide populair in de Surinaamse keuken en bekend om hun voedzame eigenschappen.

Paksoi groeit snel, heeft weinig verzorging nodig en kan het hele jaar door geoogst worden. Met regelmatig water en voldoende zonlicht levert de plant binnen enkele weken al oogstbare bladeren.

Bovendien zit paksoi vol vitamine C, calcium en vezels, wat bijdraagt aan een gezonde spijsvertering en weerstand.

Sopropo is een tropische klimplant die weinig last heeft van plagen en hitte goed verdraagt.

De vruchten, hoewel we hem vaak als groente gebruiken is het botanisch gezien een vrucht omdat het zich ontwikkelt uit de bloem van de plant en zaden bevat, hebben een kenmerkende smaak en staan bekend om hun positieve werking op de bloedsuikerspiegel.

Het is een gewas dat met minimale bemesting toch rijkelijk kan produceren, waardoor het aantrekkelijk is voor zowel beginnende tuiniers als ervaren kwekers.

Tuinders adviseren in gesprek met GFC Nieuws om beide groenten in de vroege ochtend water te geven om verdamping te beperken. Wie slim plant en afwisselt, kan maandenlang blijven oogsten zonder grote kosten.

Door zelf te kweken, besparen huishoudens niet alleen op de marktprijzen maar weten ze ook precies waar hun voedsel vandaan komt.

In een tijd waarin gezonde voeding steeds belangrijker wordt, bieden paksoi en sopropo een eenvoudige en betaalbare manier om vers en voedzaam te eten, rechtstreeks uit eigen tuin.