• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nog geen verbod op powerbanks bij vluchten Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 augustus 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
reizen koffer vliegtuig baggage passagier

Een brand aan boord van een vliegtuig is geen klein risico.

Volgens luchtvaartonderzoek van de Britse CAA heeft de bemanning bij rook of brand gemiddeld maar 17 minuten om veilig te landen. Op de route tussen Paramaribo en Amsterdam, grotendeels boven de oceaan, is dat praktisch niet haalbaar.

Toch mogen passagiers voorlopig nog powerbanks meenemen én gebruiken op vluchten van KLM en SLM. En dat terwijl incidenten met lithiumbatterijen wereldwijd toenemen.

Op 5 augustus 2025 raakt een KLM-toestel van São Paulo naar Amsterdam in de problemen. Een oververhitte powerbank veroorzaakt rookontwikkeling in de cabine.

Het cabinepersoneel grijpt snel in met brandblussers. Er vallen geen gewonden, maar het incident is serieus genoeg om vragen op te roepen.

De ramp met Swissair vlucht 111 in 1998 laat zien hoe dodelijk brand in de lucht kan zijn. Het toestel stort neer in de Atlantische Oceaan nadat er rook ontstaat in het elektrische systeem. De piloten krijgen het vliegtuig niet op tijd aan de grond.

Luchtvaartmaatschappij Emirates kondigt inmiddels aan dat het gebruik van powerbanks aan boord vanaf 1 oktober 2025 volledig verboden wordt. Dit besluit volgt na een toename van meldingen wereldwijd.

KLM volgt voorlopig de internationale IATA-richtlijnen: powerbanks zijn toegestaan in handbagage tot 100 Wh, of tot 160 Wh met toestemming van de maatschappij.

Mis dit niet:

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

Gebruiken of opladen tijdens de vlucht wordt afgeraden. Passagiers wordt gevraagd hun powerbank goed bereikbaar te bewaren, bijvoorbeeld onder de stoel.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Oproep tot betere noodvoorzieningen bij CBB-locaties.
Suriname

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Inheemse organisaties stellen vragen over historische lessen, toezicht en bescherming van het ecosysteem.
Suriname

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

De Nieuwe Leeuw overhandigt voorstellen voor Sovereign Wealth Fund, Local Content en Transfer Pricing aan president Simons.
Suriname

DNL biedt president drie ontwerpwetten aan voor duurzaam beheer van Surinaamse rijkdommen

Vernieuwing moet uitstraling, functionaliteit en veiligheid van politieambtenaren versterken.
Suriname

KPS introduceert nieuw politie-uniform als onderdeel van modernisering

Ryan Torilal.
Suriname

PG gelast opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Ryan Torilal

Bijzondere geboorte eerste drieling op nieuwe verloskamer.
Suriname

AZP verwelkomt na tien jaar opnieuw een drieling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws