• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oproep voor verbod op alcoholreclame klinkt opnieuw in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 augustus 2025 02:00
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
Cocktail alcohol

Er klinkt opnieuw een duidelijke oproep vanuit het KIVC aan de Surinaamse beleidsmakers.

Via GFC Nieuws doet de internationale organisatie een dringend beroep op de autoriteiten om maatregelen te treffen tegen reclame voor alcoholische dranken in het publieke domein.

Volgens het KIVC is het zorgelijk dat het in Suriname nog altijd toegestaan is om alcoholproducten openlijk aan te prijzen, terwijl de schadelijke gevolgen van alcoholgebruik bij een groot deel van de bevolking onvoldoende bekend zijn.

Een woordvoerder van het instituut geeft aan dat het normaliseren van alcohol via reclames vooral jongeren beïnvloedt.

“Dagelijks zien we vrolijke, aantrekkelijke advertenties op televisie, billboards en sociale media die het beeld wekken dat alcohol iets feestelijks is.

Maar achter die beelden schuilt een werkelijkheid van verslaving, ziekte en ontwrichte gezinnen,” legt de zegsman uit.

Het KIVC verwijst naar onderzoeken die aantonen dat beperkingen op alcoholreclame in andere landen hebben geleid tot minder gebruik, vooral onder kwetsbare groepen.

In Frankrijk en Noorwegen, waar strenge regels gelden, is het alcoholgebruik onder jongeren significant gedaald.

Volgens het instituut is bewustwording de eerste stap en het indammen van commerciële prikkels speelt daarin een sleutelrol.

De organisatie benadrukt dat het pleidooi is bedoeld als een bescherming van de volksgezondheid.

“Het gaat ons erom dat reclame niet bijdraagt aan het verdoezelen van de risico’s,” aldus de woordvoerder. “Suriname moet kiezen voor de gezondheid van haar burgers, boven commerciële belangen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dame vrouw
Lifestyle

Waarom sommige Surinaamse Nederlanders worden verward met Marokkanen of Turken

milieuramp
Suriname

Niet zwemmen in Surinamerivier bij recreatieoorden Accaribo en omgeving door olielekkage

Kaarsen
Suriname

Door vader om het leven gebrachte kinderen worden woensdag begraven

mungra dharm
Suriname

Politici uit coalitie en oppositie kritisch op timing nationale rouwdag

Zwaailicht politie
Suriname

Politie had geen officiële informatie over psychische problemen bij verdachte

olielekkage
Suriname

Olielekkage nabij Accaribo onder controle

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws