• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Voormalig directeur OW genoemd in brief over vermoedelijke misstanden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 augustus 2025 15:10
in Suriname
helling en gentle

De minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, Stephen Tsang, heeft vandaag een open brief ontvangen van Sergio Gentle, waarin aandacht wordt gevraagd voor een reeks vermoedelijke onregelmatigheden bij voertuiginkopen binnen het ministerie in de periode 2020–2025.

Volgens de brief zouden er vlak voor de verkiezingen aankopen zijn gedaan van voertuigen, zogenaamd bestemd voor veiligheidsdiensten, tegen buitensporige prijzen en zonder openbare aanbesteding of transparante prijsvorming.

Daarbij zou het onder meer gaan om gebruikte Toyota Probox-modellen, Isuzu D-Max voertuigen uit Thailand, Toyota Rocco’s en Ford Rangers die – ondanks gebreken – zouden zijn aangeschaft via onder meer MN Car Center.

De aankopen zouden volgens Gentle (foto) hebben plaatsgevonden onder directe regie van een voormalige directeur van het ministerie, de heer Ori, die zich volgens hem inmiddels aan het Surinaamse rechtssysteem heeft onttrokken en mogelijk in Nederland verblijft.

De bezorgde burger roept minister Tsang op om:

Een onafhankelijk onderzoek te (laten) instellen naar de genoemde transacties;

De betrokkenheid van ambtenaren en externe leveranciers te verifiëren;

De onderzoeksresultaten openbaar te maken ten behoeve van transparantie;

De zaak – indien daartoe aanleiding is – over te dragen aan het Openbaar Ministerie of de Rekenkamer.

In de brief wordt benadrukt dat dergelijke praktijken het vertrouwen van de samenleving in de overheid ernstig ondermijnen en haaks staan op de principes van behoorlijk bestuur, integriteit en verantwoord financieel beheer.

De heer Gentle hoopt dat de minister snel en doortastend zal optreden: “Ik vertrouw erop dat u het belang van deze kwestie onderkent en de benodigde stappen zult ondernemen om het overheidsapparaat te zuiveren van wanpraktijken.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

korps politie suruiname auto ziekenhuis academisch AZ
Suriname

Politie onder vuur na overlijden moordverdachte Commewijne met spalk in cel

Vuurwerk
Suriname

Eerste vuurwerkongeval gemeld na start verkoop- en afsteekperiode

Levensmiddelen suiker blom
Suriname

Supermarktcontroles leggen structurele tekortkomingen bloot

illegale vuurwapens
Suriname

Melding huiselijk geweld aan Grankreekweg, wapens en munitie aangetroffen

paramaribo commewijne wijdenbosch brug
Suriname

Verdachte dodelijk Commewijne-incident overleden in cellenhuis Keizerstraat

monorath
Suriname

Tragedie in Commewijne zet regering aan tot integrale aanpak kinderbescherming en zorg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws