• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Tiener schrijft dagboek op toilet in huis met 19 bewoners

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 juli 2025 22:00
in Lifestyle
vrouw schrijven pen papier handschrift studeren student

Illustratiefoto

Een schrijnende woonsituatie in Paramaribo-Zuid zorgt voor groeiende onrust in de buurt. In een klein huisje met slechts drie slaapkamers wonen maar liefst negentien mensen onder één dak.

Het gaat om vier zussen, hun broer, partners en kinderen die sinds het overlijden van hun ouders samenwonen in het ouderlijk huis.

Volgens betrokkenen hebben de gezinnen weinig keuze. Hun inkomens zijn ontoereikend om op eigen benen te staan, waardoor iedereen blijft wonen waar hij of zij is opgegroeid.

Het huis beschikt over slechts één toilet en een enkele doucheruimte, wat tot dagelijkse ergernissen leidt.

De spanningen zijn recent toegenomen doordat een tienerdochter het toilet langdurig bezet houdt om in haar dagboek te schrijven.

Wat voor haar een zeldzaam moment van rust is, wordt voor anderen een bron van ergernis. Gezinsleden klagen dat ze vaak dringend moeten, terwijl het enige toilet bezet blijft.

Privacy is er nauwelijks. Kamers worden gedeeld door meerdere volwassenen en kinderen, en persoonlijke ruimte is er vrijwel niet.

Volgens buren lijkt niemand stappen te ondernemen om de situatie te veranderen. Iedereen beroept zich op het recht op het huis van hun ouders.

Mis dit niet:

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

De vraag rijst hoe lang deze situatie houdbaar blijft. Moeten hulpinstanties ingrijpen, of moeten de families zelf verantwoordelijkheid nemen? Voorlopig lijkt niemand bereid te wijken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Erfenissen van oudere Surinaamse Nederlanders kunnen grote bedragen naar familie in Suriname brengen.
Lifestyle

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

‘Nederlandse motorrijder krijgt veel strengere opleiding dan in veel andere landen’
Lifestyle

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

Volwassen Nederlanders kunnen in veel gevallen direct bijstand aanvragen, maar vermogen en woonsituatie tellen wel mee. Foto: KLM-kist
Lifestyle

‘Surinamers die zonder inkomen terugkeren naar Nederland kunnen mogelijk direct bijstand aanvragen’

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

vliegtuig cabine reizen
Gezondheid

Medische behandeling in Nederland terwijl je in Suriname woont: regels verschillen na emigratie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws