• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

NPS-structuren betreuren vertrek Ivan Fernald: Een groot verlies voor de partij en het onderwijsdebat

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 juli 2025 06:00
in Suriname
ivan fernald

Binnen de Nationale Partij Suriname (NPS) is met teleurstelling gereageerd op het vertrek van oud-minister Ivan Fernald, die zondag formeel zijn lidmaatschap heeft opgezegd.

Enkele structuren binnen de partij noemen het een “pijnlijk verlies”, vooral voor de onderwijswerkgroep en wetenschappelijke achterban. “Zijn deskundigheid en visie op skillsontwikkeling zullen sterk gemist worden,” aldus een lid.

In een kritische en persoonlijk getinte brief aan het partijbestuur, de Adviesraad en andere organen blikt Fernald terug op meer dan 25 jaar actieve inzet.

Hij hekelt het gebrek aan interne democratie en spreekt van “ondermijning en miskenning”. Volgens hem functioneren partijstructuren slechts op papier en is het voorzitterschap verworden tot een allesbepalende positie.

Fernald, jarenlang coördinator van de werkgroep Onderwijs, hoofd van het Wetenschappelijk Bureau en medeauteur van meerdere verkiezingsprogramma’s, stelt dat zijn bijdragen structureel zijn genegeerd. Zijn voordracht als minister van Onderwijs werd gepasseerd, ondanks zijn indrukwekkend palmares.

Toch blijft hij trouw aan de idealen waarop de NPS is gebouwd. “Ik neem afscheid van Grun Dyari, niet van de partijleden die dromen van een beter Suriname,” schrijft hij. Hij roept op tot zelfreflectie en koersherziening binnen de partij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

LVV waarschuwt voor bedreigingen van vismigratie en voedselzekerheid.
Suriname

Suriname benadrukt belang van duurzame visserij en bescherming van trekvissoorten

Verdachte aangehouden na bedreiging en vernieling bij buurvrouw in Pontbuiten.
Suriname

Man dreigt woning buurvrouw in brand te steken en wordt aangehouden

Verdachte probeerde herkenning te voorkomen door baard af te scheren.
Suriname

Recidivist “LOCAL” aangehouden voor woninginbraak aan Magentakanaalweg

Sabaku-sluis krijgt mobiele pomp om wateroverlast te verminderen
Suriname

OWRO installeert mobiele noodpompen om wateroverlast in woongebieden te verminderen

Onderzoek wijst op mishandeling en bedreiging voorafgaand aan schietincident
Suriname

Ook aangever aangehouden na schietincident bij café in Nickerie

Landbouw is de toekomst van Suriname
Suriname

LVV zet in op moderne landbouw: we moeten ons niet alleen focussen op olie en gas

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws