• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dominante schoonmoeders bemoeien zich opvallend vaak met relaties in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 juni 2025 18:00
in Lifestyle
relatie in suriname

Foto ter illustratie.

In Suriname zorgt bemoeizucht van schoonmoeders vaker voor spanningen binnen relaties.

Uit gesprekken die GFC Nieuws Lifestyle voerde met verschillende stellen blijkt dat dit een veelvoorkomend probleem is dat zelden openlijk wordt besproken maar wel degelijk invloed heeft op het verloop van een relatie.

Vooral vrouwen geven aan dat ze zich onder druk gezet voelen door de aanwezigheid van een dominante schoonmoeder.

“Ik heb soms het gevoel dat ik niet alleen met mijn man samenwoon, maar ook met zijn moeder op afstand,” zegt een 34-jarige vrouw uit Paramaribo.

“Ze belt dagelijks, bemoeit zich met wat we eten, hoe ik het huis schoonmaak en zelfs met hoe we ons kind opvoeden.”

Mannen erkennen op hun beurt dat het lastig is om grenzen te stellen tegenover hun moeder. Vooral als ze opgevoed zijn met sterke familiewaarden, voelt het vaak als verraad om tegen haar in te gaan.

Dat leidt er in de praktijk toe dat de partner zich buitengesloten voelt en de communicatie tussen de twee onder druk komt te staan.

Lifestyledeskundige Patricia Wong signaleert dit patroon al langer en wijst erop dat het in veel gevallen niet uit kwaadaardigheid gebeurt, maar voortkomt uit controlebehoefte of bezorgdheid.

Toch is het effect op de relatie vaak schadelijk. Er ontstaan spanningen, wantrouwen en het gevoel van een gebrek aan autonomie binnen het koppel.

Het probleem is niet nieuw, maar volgens Wong wel actueel.

“Zeker in onze samenleving waarin familiebanden sterk zijn is het belangrijk dat stellen leren om duidelijke grenzen te trekken en samen één lijn te vormen.

Want een relatie werkt alleen goed als beide partners zich gehoord, gesteund én beschermd voelen, ook tegenover familie.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Suriname niet alleen in strijd tegen armoede, Nederland worstelt mee

man vrouw nachtleven uitgaan discotheek feest suriname
Lifestyle

Surinaamse mannen steeds vaker bezig met hun uiterlijk: gym, mooie kleding en wekelijkse knipbeurt

sociaal vrienden groep
Lifestyle

Nederlander teleurgesteld door moeizame opbouw van vriendschappen in Suriname

winkel supermarkt boodschappen
Lifestyle

Waarom Surinamers hun boodschappen schoonmaken voordat ze de koelkast ingaan

academisch ziekenhuis az paramaribo
Lifestyle

Hondenaanvallen laten slachtoffers te vaak met de schade zitten

roti
Lifestyle

Waarom is roti de volgende dag vaak nóg lekkerder dan vers?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws