• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom antroewa, sopropo en kokoswater veel waard zijn voor je lichaam

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 juni 2025 06:06
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
Kokoswater

Veel mensen in Suriname staan er niet bij stil dat ze mogelijk te weinig magnesium binnenkrijgen. Toch speelt dit mineraal een onmisbare rol in meer dan 300 processen in het lichaam.

Een tekort kan leiden tot vermoeidheid, spierkrampen, rusteloosheid en zelfs hartritmestoornissen.

Wereldwijd kampt naar schatting 10 tot 30 procent van de bevolking met een magnesiumtekort, aldus een analyse gepubliceerd in The American Journal of Clinical Nutrition.

Volgens een woordvoerder van het KIVC in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle is het probleem vaak verborgen.

“Mensen voelen zich futloos of slapen slecht maar beseffen niet dat het iets simpels als een lage magnesiuminname kan zijn.”

Bekijk ook:

Familie vraagt steun voor spoedbehandeling van jonge Za’nyah Prijor in Nederland

Zestien deelnemers ronden pluimveetraining in Pusugrunu succesvol af

Het KIVC wijst op onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie dat aantoont dat tekorten vaker voorkomen in landen waar bewerkte voeding de overhand heeft.

Gelukkig zijn er in Suriname voldoende lokale voedingsmiddelen die van nature rijk zijn aan magnesium. Denk aan oker, sopropo, pompoenpitten en donkere bladgroenten zoals antroewa en klaroen.

Ook bananen, avocado, kokoswater, cashewnoten en zwarte bonen bevatten goede hoeveelheden van dit mineraal. Wie regelmatig zoetwatervis zoals tilapia eet, doet er eveneens goed aan.

Het KIVC raadt aan om variatie in het eetpatroon te brengen en bewerkte producten zoveel mogelijk te vermijden.

“Magnesium wordt snel verbruikt bij stress, overmatig zweten of bij mensen met een hoge suikerinname. Juist in warme gebieden zoals Suriname, waar mensen veel zweten, is de behoefte vaak wat hoger,” aldus het KIVC.

Een evenwichtige maaltijd, rijk aan natuurlijke bronnen van magnesium kan dus helpen om energieniveau, slaap en spierfunctie te verbeteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vierjarig meisje vecht opnieuw tegen leukemie.
Suriname

Familie vraagt steun voor spoedbehandeling van jonge Za’nyah Prijor in Nederland

Training gericht op versterking van pluimveesector in het binnenland.
Suriname

Zestien deelnemers ronden pluimveetraining in Pusugrunu succesvol af

Lasinstituut moet Suriname voorzien van internationaal gecertificeerde vakmensen
Suriname

SAO en Staatsolie werken aan nationaal Lasinstituut voor Suriname

Vaders worden zondag verwend
Lifestyle

Paul Somohardjo nodigt heel Suriname uit voor Vaderdagviering

Zorgen over veiligheid, milieu en besluitvorming.
Suriname

Bewoners Houttuin dienen petitie in tegen voorgenomen radioactieve opslag- en werkfaciliteit

Verhoogde bedden moeten oogstverliezen in Cottica terugdringen.
Suriname

Stichting en UNDP slaan handen ineen voor duurzame landbouwoplossingen in Marowijne

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws