• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Overeenkomst getekend over secundaire arbeidsvoorwaarden voor veiligheidsdiensten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 juni 2025 05:00
in Suriname
AWJ-en-veiligheidsbonden-04-1024x681

Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft op 23 juni een belangrijke overeenkomst ondertekend met vier vakbonden van veiligheidsdiensten die vallen onder het ministerie van Justitie en Politie.

Het akkoord betreft verbeterde secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder belastingvoordelen op overwerk, vakantiegeld en bonussen, evenals een verruiming van de mogelijkheden voor hypotheekaflossingen.

De bonden die betrokken zijn bij het akkoord zijn:

Surinaamse Politiebond (SPB)

Bond Personeel Brandweer Suriname (BPBS)

Bond Penitentiaire Ambtenaren Suriname (BPAS)

Bond Personeel Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BPBBS)

De belastingvrije grens voor vakantiegeld en bonussen wordt verhoogd naar SRD 19.500. De bovengrens voor hypotheekaflossingen stijgt naar SRD 871.500.

Deze voordelen zijn zowel voor ambtenaren als de private sector van toepassing en zijn direct uitvoerbaar zonder extra budgettaire lasten.

AWJ-minister Steven Mac Andrew noemt de overeenkomst een stap richting meer financiële ruimte voor werknemers. Over loonaanpassingen wordt nog overleg gevoerd; hierover wordt in juli duidelijkheid verwacht.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen en strategische samenwerking

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Illustratiefoto
Suriname

Groot verdriet na overlijden van 19-jarige verkeersslachtoffer

Incident tijdens vaartocht op de rivier
Suriname

Jongeman vermist na val in Marowijnerivier bij Da Paagi

Focus op vaderschap, mentale gezondheid en geweldpreventie.
Suriname

Binnenlandse Zaken start voorbereidingen voor Internationale Dag van de Man 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws