• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zonder veiligheid en nettere omgeving heeft toerisme in Suriname geen toekomst, zeggen inwoners

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 juni 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
suriname paramaribo centrale markt 1

Illustratiefoto.

Meer veiligheid, betere wegen en lagere prijzen. Dat zijn de zaken die volgens veel inwoners eerst op orde moeten zijn voordat Suriname zich krachtig als toeristische bestemming op de wereldkaart kan zetten.

Op sociale media reageren Surinamers op het idee om een apart ministerie van Toerisme op te richten.

Hoewel sommigen de ambitie prijzen, wijst een groot deel van de reacties op één terugkerend punt: de onveiligheid in het land vormt een ernstige belemmering voor de groei van de sector.

Dagelijkse berovingen in Paramaribo en verschillende districten zorgen voor een klimaat van angst, ook onder buitenlandse bezoekers.

Volgens velen heeft dit een afschrikkend effect op toeristen die voor ontspanning en ontdekking komen, niet voor risico’s.

“Wat heb je aan mooie promotiecampagnes in het buitenland als mensen hier moeten vrezen voor hun veiligheid?” schrijft een verontruste vrouw online.

Uit de vele berichten blijkt bovendien dat de slechte staat van de infrastructuur, het zwerfvuil op straat, onverzorgde woonwijken en het gebrek aan toeristische basisvoorzieningen eveneens als hinderlijk worden ervaren.

Daarnaast spelen de hoge kosten een rol: vliegtickets naar Suriname zijn voor veel reizigers nauwelijks betaalbaar, terwijl ook de prijzen van hotels en lodges relatief fors zijn.

Op basis van deze geluiden concludeert GFC Nieuws voorzichtig dat er eerst stevig werk moet worden gemaakt van een schoon, veilig en toegankelijk Suriname.

Pas daarna, zo vindt een groeiend deel van de bevolking, is het logisch om grootschalige investeringen in toerismepromotie te overwegen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld dollar economie
Suriname

VSB luidt noodklok over betalingsachterstanden overheid

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436941
Suriname

Galibi beschikt nu over 24-uurs stroom na ingebruikname zonne-energiecentrale

agro mcp bouva
Suriname

Suriname en India versterken agro-industrie met overdracht fruitverwerkingsinstallatie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436945
Suriname

Ambassadeur Ike Antonius officieel geaccrediteerd in Brazilië

Foto 2 pesten en Tabakswet
Suriname

Rechtenstudenten verzorgen interactieve voorlichting over pesten en vapen op Anton Resida MULO-school

Moeder zoon moederdag
Suriname

Moederdagviering Pertjajah Luhur staat in teken van waardering voor moeders

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws