Stichting Snake Patrol Suriname geeft duidelijke richtlijnen voor ontmoetingen met slangen

slang

Nu het regenseizoen in volle gang is, neemt de kans op het aantreffen van slangen in woonwijken merkbaar toe.

Door het vele water zoeken de dieren instinctief naar drogere plekken, waardoor ze geregeld in tuinen, op erven of zelfs nabij woningen worden gesignaleerd.

Stichting Snake Patrol Suriname (SPS) deelt via sociale media duidelijke adviezen over hoe om te gaan met zulke ontmoetingen.

Volgens de stichting is het allerbelangrijkste om bij het zien van een slang kalm te blijven. Paniek kan de slang immers angstig maken.

Het advies luidt om afstand te houden en het dier niet te benaderen. Ook kleine slangen kunnen snel reageren wanneer ze zich bedreigd voelen.

Wie een slang tegenkomt, wordt aangeraden anderen in de omgeving te waarschuwen.

Vanaf veilige afstand kan men het dier observeren zonder dichterbij te komen. Ook wordt afgeraden om dichtbij te komen voor een foto.

SPS verzoekt mensen in dergelijke situaties contact op te nemen met de Snake Call Service via het nummer +597 8418822.

De medewerkers vangen en verplaatsen de slang op een veilige en verantwoorde manier.

Wie het dier toch wil fotograferen, kan via de call service instructies krijgen over hoe dat veilig kan gebeuren.

De stichting benadrukt dat men nooit zelf moet proberen de slang te vangen of te doden, het dier niet moet aanraken — ook niet als het dood lijkt — en geen plotselinge bewegingen moet maken.

SPS stelt dat het niet nodig is zelf te bepalen of een slang giftig is; elke slang moet met dezelfde voorzichtigheid en respect worden benaderd.

Volgens de organisatie spelen slangen bovendien een belangrijke rol in het ecosysteem, onder andere door het bestrijden van ongedierte, en verdienen ze daarom bescherming.

Foto ter illustratie