• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Het debat over Kerk en Staat in Suriname: een oogopener, geen spektakel

Shafely King door Shafely King
20 juni 2025 12:00
in Lifestyle, Suriname
Kerk geestelijke

De huidige discussies over de verhouding tussen Kerk en Staat in Suriname zijn volgens freelancejournalist Kenneth Niekoop een ware oogopener, maar mogen niet ontaarden in een bron van leedvermaak.

Niekoop, een christelijke gelovige, waarschuwt voor het sensationaliseren van het debat en pleit juist voor een genuanceerde benadering, in het bijzonder vanuit bijbels perspectief.

“Dit is een gevoelig onderwerp met diepe wortels in onze samenleving,” zegt Niekoop tegen GFC Nieuws.

“De huidige felheid benadrukt de complexiteit van het balanceren tussen geloof en bestuur. Hoewel het belangrijk is om over deze discussies te rapporteren, moeten we vermijden dat het een spektakel wordt.”

Niekoop licht toe hoe de Bijbel volgens zijn interpretatie aankijkt tegen de verhouding tussen Kerk en Staat.

Hij verwijst naar het Bijbelse principe: geef aan Caesar wat van Caesar is, en aan God wat van God is.

“Bijbels gezien zijn we geroepen om de overheid te respecteren, wettige burgers te zijn en bij te dragen aan het welzijn van onze samenleving,” legt Niekoop uit.

“Tegelijkertijd hebben we ook de opdracht ons geloof te belijden en de waarheid uit te dragen. De uitdaging ligt in het vinden van de balans tussen deze beide verantwoordelijkheden.”

Volgens hem biedt het huidige debat een kans op een gezonde dialoog en constructieve betrokkenheid over hoe geloof en bestuur naast elkaar kunnen bestaan en samen kunnen bijdragen aan een rechtvaardiger samenleving.

“Laten we dit moment aangrijpen om onszelf te informeren, naar verschillende perspectieven te luisteren en te streven naar oplossingen die zowel onze religieuze vrijheid als de integriteit van de overheid respecteren,” besluit hij.

“We moeten ervoor waken dat dit belangrijke gesprek niet wordt vergiftigd door negativiteit en verdeeldheid zaaiende retoriek.”

Met zijn oproep wil Niekoop een gematigd en goed geïnformeerd perspectief toevoegen aan het publieke debat en roept hij zowel de media als het publiek op om met respect en zorgvuldigheid met dit complexe vraagstuk om te gaan.

ShareTweetSend

Meer berichten

srefidensi marathon
Suriname

5000 deelnemers klaar voor nationale Srefidensi-loop

arya dewaker nederland suriname
Suriname

Team Suriname en Nederland aangekomen in India voor International Arya Samaj Maha Sammelan 2025

[Aggregator] Downloaded image for imported item #418386
Suriname

Hakrinbank doneert SRD 2 miljoen aan Srefidensi-commissie ter ere van 90-jarig jubileum

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws