• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Deskundigen geven Adhin gelijk: vrijvallen van SRD 9 miljard kan wisselkoers fors omhoog duwen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 juni 2025 21:00
in Suriname
Dollars geld USD

Illustratiefoto

Meerdere economische experts onderschrijven de recente waarschuwing van beoogd DNA-voorzitter Ashwin Adhin.

Hij stelde dat meer dan SRD 9 miljard aan opgebouwde rente uit Open Markt Operaties (OMO) binnenkort vrijkomt, wat volgens hem de wisselkoers ernstig onder druk zal zetten.

Deskundigen geven aan dat zijn analyse realistisch is en dat de SRD inderdaad ernstig kan verzwakken als er geen doordacht beleid volgt.

Een plotselinge injectie van 9 miljard SRD in een kleine, kwetsbare economie als die van Suriname zorgt voor directe toename van de geldhoeveelheid.

Dat betekent meer SRD’s op de markt, terwijl de hoeveelheid beschikbare buitenlandse valuta niet evenredig toeneemt.

Het logische gevolg is dat de vraag naar harde valuta stijgt, terwijl het aanbod gelijk blijft of zelfs afneemt. Dan stijgt de koers.

Daarnaast wijzen de deskundigen die met GFC Nieuws spraken erop dat andere factoren de situatie kunnen verergeren.

Zo is het consumentenvertrouwen laag, zijn de buitenlandse reserves beperkt en blijft de productie van exportgoederen niet stijgen in verhouding tot de geldcreatie.

Ook zijn veel bedrijven en particulieren al aan het “hedgen” door hun SRD’s om te zetten in euro’s of Amerikaanse dollars of goederen uit angst voor verdere devaluatie.

De wisselkoers kan zelfs sneller stijgen dan verwacht als de regering dit liquiditeitsoverschot niet tijdig neutraliseert.

Het vrijvallen van deze OMO-rente zou gepaard moeten gaan met een plan om dat geld terug de markt uit te trekken, anders krijg je hyperinflatie en koopkrachtverlies.

Adhin’s waarschuwing is dus niet overdreven, maar een wake-upcall. Deskundigen pleiten daarom voor snelle beleidsactie om het monetaire evenwicht te bewaren en een nieuwe valutacrisis te voorkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Eten maaltijd
Lifestyle

Eten buiten de deur populairder in Suriname

santokhi en moodi india
Gezondheid

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

kaars-aansteken
Suriname

Verdriet en bezorgdheid na verdrinking tiener in Vierkinderen

brandweer vuur
Suriname

Gezin ongedeerd na woningbrand in Houttuin

moord misdaad dood crime overleden plaats delict beroving pistool inbraak
Suriname

Samenleving geschokt door gewelddadige dood jonge vrouw

paulus frankrijk
Suriname

Aprasong-Paulus start formeel diplomatieke missie in Frankrijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws