• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Congres NPS ondersteunt Rusland in coalitievorming met NDP

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 juni 2025 13:28
in Suriname
gregory rusland nps

De Nationale Partij Suriname (NPS) heeft tijdens een speciaal ingelast congres haar partijvoorzitter, Gregory Rusland, het mandaat gegeven om de samenwerking met de Nationale Democratische Partij (NDP) formeel te bekrachtigen.

Volgens Rusland stond de partij voor drie opties: in de oppositie blijven, samenwerken met de VHP en ABOP, of een nieuwe coalitie aangaan met onder andere de NDP, ABOP, A20, PL en BEP.

De optie om terug te keren in de huidige coalitie onder leiding van president Santokhi en vicepresident Brunswijk werd uitgesloten, gezien de eerdere ervaringen van de NPS in de periode 2020-2023.

Rusland gaf aan dat de partij destijds structureel werd buitengesloten en onheus werd bejegend door coalitiepartners VHP en ABOP. Om die reden stapte de NPS in 2023 uit de regering.

Het congres, dat werd bijeengeroepen om de intentieverklaring met de nieuwe partners te bekrachtigen, verliep in een open sfeer.

Hoewel Rusland erkende dat het geen makkelijk besluit is, kreeg hij de volledige steun van de congresleden. “We staan nu voor een gewijzigde situatie,” stelde hij. “De personen die verantwoordelijk waren voor de gebeurtenissen van 8 december zijn of veroordeeld of overleden. Er is nu een andere dynamiek.”

Rusland verwees naar een eerdere uitnodiging van toenmalig president Desi Bouterse in 2015, die de NPS wilde betrekken bij de regering, ondanks dat de NDP daar geen electorale noodzaak toe had. “Toen wees ik dat af en koos de NPS voor de oppositie. Nu hebben we echter andere afwegingen te maken in het belang van het land.”

In de voorgenomen nieuwe regeringsformatie krijgt de NPS volgens de gemaakte afspraken het vicepresidentschap, het governorschap van de Centrale Bank van Suriname, het voorzitterschap van de Nationale Assemblee (1e en 2e vervanger), en de ministeries van Olie, Gas & Milieu, Sociale Zaken en Volkshuisvesting, en Onderwijs, Wetenschap en Cultuur.

Mis dit niet:

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

Het ministerie van Financiën zal worden geleid door een technocraat om het financieel beleid te versterken, ongeacht partijkleur.

Rusland benadrukte dat de samenwerking gebaseerd moet zijn op vertrouwen, goede afspraken en het respecteren van elkaars verantwoordelijkheden.

Hij riep leden die twijfels of kritiek hebben op om deze intern te uiten via structuren. “Onze partijgeschiedenis leert ons om standvastig, maar ook correct te handelen. Wij staan in een cruciale fase, waarin we moeten bouwen aan een beter Suriname.”

Tot slot werd er aandacht gevraagd voor de gevoelige symboliek rond 25 februari, de dag van de revolutie. Rusland meldde dat er afspraken zijn gemaakt om deze dag op een sobere wijze te benaderen en onnodige spanningen te vermijden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Financiën licht begrotingsuitvoering 2026 toe aan parlementaire commissies.
Suriname

Begrotingsrealisatie 2026 op 67%: Financiën bespreekt uitgavencontrole met parlementaire commissies

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws