• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Moeders in Suriname wachten al jaren op kinderbijslag en voelen zich in de steek gelaten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2025 14:00
in Suriname
Portemonnee leeg

Het is een terugkerend onderwerp in vele Surinaamse huishoudens: de kinderbijslag die maar niet komt.

Terwijl de kosten voor levensonderhoud blijven stijgen, wachten honderden moeders nog steeds op het geld waar ze recht op denken te hebben.

Voor velen is het niet zomaar een bedrag, maar een noodzakelijke steun om hun kinderen te voorzien van voeding, kleding en schoolbenodigdheden.

Dagelijks ontvangt GFC Nieuws berichten van vrouwen uit verschillende districten die zeggen al jaren tevergeefs te wachten op hun kinderbijslag.

Sommigen geven aan zich machteloos en bedrogen te voelen. “Het lijkt alsof ze ons vergeten zijn,” zegt een moeder uit Paramaribo. “Elke maand hoop je op een bericht of storting, maar er gebeurt niets.”

Voor deze vrouwen betekent het uitblijven van de toelage niet alleen financiële stress, maar ook een gevoel van ongelijkheid en frustratie.

Ze moeten creatief omgaan met de beperkte middelen die ze hebben, terwijl anderen die wel ontvangen lijken te worden geholpen.

Naast de praktische gevolgen is er ook sprake van emotionele belasting. Het voortdurend najagen van antwoorden bij instanties die vaak geen duidelijkheid geven zorgt voor uitputting.

De vrouwen hopen dat de verantwoordelijke autoriteiten spoedig orde op zaken stellen zodat zij eindelijk het gevoel hebben serieus genomen te worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo DNA assemblee
Lifestyle

Respect voor politici in Suriname lijkt verder af te brokkelen

betalen telefoon apple pay
Lifestyle

Mobiel betalen in Suriname nog vooral toekomstmuziek

Kaars kaarsen
Suriname

Verdriet en ongeloof na dodelijke aanrijding en overlijden verdachte

klm zanderij
Lifestyle

Surinamers geloven vaak dat emigreren naar rijke landen hun toekomst garandeert

schoolvoeding kabalebo
Suriname

Schoolvoedingsproject van start in Kabalebo

arbeidset aangenomen
Suriname

DNA verlengt zittingstermijn Arbeidsadviescollege naar vijf jaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws