• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

KIVC waarschuwt voor gevaarlijke alcoholfabel in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2025 07:30
in Lifestyle, Suriname
Cocktail alcohol

Het klinkt misschien grappig of onschuldig, maar het idee dat je niet dronken zou worden als je bier of andere alcoholische dranken zoals cocktails met een rietje drinkt is volgens deskundigen ronduit misleidend.

Toch circuleert deze bewering de laatste tijd steeds vaker op in gesprekken in Surinaamse uitgaansgelegenheden. Volgens het KIVC is dit een gevaarlijke fabel zonder enige wetenschappelijke basis.

Het KIVC maakt zich zorgen over de groeiende verspreiding van deze onjuiste informatie.

Uit gesprekken blijkt dat vooral jongeren in cafés en bars in Paramaribo elkaar vertellen dat het drinken van alcoholische dranken via een rietje een manier zou zijn om helder te blijven en dronkenschap te voorkomen.

Sommige mensen nemen deze bewering zelfs serieus en passen hun drinkgedrag erop aan.

Een woordvoerder van het KIVC geeft in gesprek met GFC Nieuws aan dat deze gedachte volledig fout is.

Het gerenommeerde National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA) in de Verenigde Staten bevestigt dat de manier waarop alcohol wordt gedronken geen invloed heeft op de werking ervan.

“Alcohol gaat vanuit de maag en darmen over in de bloedbaan. Eenmaal in het bloed wordt de alcohol naar alle organen van het lichaam vervoerd, waaronder de hersenen.

De manier van drinken, of dat nu via een rietje, glas of fles gebeurt, verandert niets aan hoe alcohol wordt opgenomen of hoe het het lichaam beïnvloedt”, stelt het NIAAA.

Het gevaar van deze misvatting is dat mensen denken dat ze ‘veilig’ meer kunnen drinken, wat juist kan leiden tot overconsumptie en bijbehorende gezondheidsrisico’s zoals leverproblemen, verminderde coördinatie en zelfs alcoholvergiftiging.

Het KIVC roept mensen in Suriname op om zich goed te laten informeren en geen gezondheidsadviezen over te nemen van onbetrouwbare bronnen. Wat begint als een grap, kan onbedoeld schadelijke gevolgen hebben.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

adhin
Suriname

160 jaar volksvertegenwoordiging: ‘Democratie vraagt om integriteit, visie en krachtige wetgeving’

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437035
Suriname

President Simons uit zorgen over stijging soa-en hiv-gevallen in Suriname

academisch ziekenhuis az paramaribo
Gezondheid

Rijke mensen moeten sneller geholpen worden in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo

zanderij airport luchthaven
Lifestyle

Surinamer: dankzij Nederland ben ik slim en ontwikkeld

citrus fruit
Suriname

Citrus blijft sleutelgewas binnen landbouwbeleid

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Suriname

Surinam Airways past vluchtschema aan na technische storing op vlucht PY993

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws