• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

KIVC waarschuwt voor gevaarlijke alcoholfabel in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2025 07:30
in Lifestyle, Suriname
Cocktail alcohol

Het klinkt misschien grappig of onschuldig, maar het idee dat je niet dronken zou worden als je bier of andere alcoholische dranken zoals cocktails met een rietje drinkt is volgens deskundigen ronduit misleidend.

Toch circuleert deze bewering de laatste tijd steeds vaker op in gesprekken in Surinaamse uitgaansgelegenheden. Volgens het KIVC is dit een gevaarlijke fabel zonder enige wetenschappelijke basis.

Het KIVC maakt zich zorgen over de groeiende verspreiding van deze onjuiste informatie.

Uit gesprekken blijkt dat vooral jongeren in cafés en bars in Paramaribo elkaar vertellen dat het drinken van alcoholische dranken via een rietje een manier zou zijn om helder te blijven en dronkenschap te voorkomen.

Sommige mensen nemen deze bewering zelfs serieus en passen hun drinkgedrag erop aan.

Bekijk ook:

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Een woordvoerder van het KIVC geeft in gesprek met GFC Nieuws aan dat deze gedachte volledig fout is.

Het gerenommeerde National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA) in de Verenigde Staten bevestigt dat de manier waarop alcohol wordt gedronken geen invloed heeft op de werking ervan.

“Alcohol gaat vanuit de maag en darmen over in de bloedbaan. Eenmaal in het bloed wordt de alcohol naar alle organen van het lichaam vervoerd, waaronder de hersenen.

De manier van drinken, of dat nu via een rietje, glas of fles gebeurt, verandert niets aan hoe alcohol wordt opgenomen of hoe het het lichaam beïnvloedt”, stelt het NIAAA.

Het gevaar van deze misvatting is dat mensen denken dat ze ‘veilig’ meer kunnen drinken, wat juist kan leiden tot overconsumptie en bijbehorende gezondheidsrisico’s zoals leverproblemen, verminderde coördinatie en zelfs alcoholvergiftiging.

Het KIVC roept mensen in Suriname op om zich goed te laten informeren en geen gezondheidsadviezen over te nemen van onbetrouwbare bronnen. Wat begint als een grap, kan onbedoeld schadelijke gevolgen hebben.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

OGS verwijdert illegale goudmijnbouwkampen in Brokopondo nabij schoolgebieden om milieu en veiligheid te beschermen. Foto: GOV.sr
Suriname

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Verdachte aangemerkt als vuurwapengevaarlijk
Suriname

Robert Welzijn gezocht voor mensenhandel, ontvoering, verkrachting en mishandeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws