Adhin haalt uit naar regering over miljardendeal

Ashwin Adhin

Tijdens een vurige toespraak op de NDP-massameeting in Wanica heeft voormalig vicepresident Ashwin Adhin stevig uitgehaald naar de huidige regering over wat hij noemt “de grootste misleiding richting het volk”: de staatsschuld.

Volgens Adhin heeft de regering onder het mom van hervorming en herstel een schuld opgebouwd die bijna het dubbele bedraagt van de schuld die de NDP bij vertrek achterliet.

Adhin verwijst naar de megadeal van USD 1.6 miljard met 18 internationale, regionale en lokale banken. “Deze regering heeft ons verweten dat wij een schuld van 3.4 miljard USD achterlieten. Maar vandaag praten zij zelf over een staatschuld van 3.7 miljard, en daar komt nu die 1.6 miljard bovenop – dat maakt 5.3 miljard,” aldus Adhin.

Hij benadrukte dat als de aanvullende schulden voor het zogenoemde RVI-programma ook worden meegeteld, de totale over te nemen schuld op USD 5.8 miljard komt.

“Ze hebben ons weggewerkt met het argument van schuld. Het was hun enige grote leugen,” stelde Adhin, verwijzend naar het politieke narratief rond de verkiezingen van 2020.

Hij bekritiseerde ook het gebrek aan transparantie over waar het geld voor de RVI-uitkering van USD 750 per persoon vandaan komt. “Het volk zal schrikken als men ziet hoeveel schuld er bijkomt.”

Adhin sloot dit deel van zijn betoog af met een waarschuwing: “Wat we straks overnemen, is niet herstel, maar een schuldenval van ongekende omvang.”