• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse cryptobeleggers blijven liever anoniem uit angst voor kwaadwillenden

P. Peterson door P. Peterson
18 mei 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
crypto bitcoin

Een groepje Surinamers investeren stilletjes in cryptomunten zoals bitcoin en ethereum, maar praten daar liever niet openlijk over.

Uit vrees voor criminaliteit houden ze hun bezittingen en kennis over digitale valuta liever geheim.

GFC Nieuws kreeg toegang tot een besloten Nederlandstalige beleggersgroep op Discord, een online platform waar mensen via tekst en spraak over specifieke onderwerpen discussiëren.

Binnen die groep delen ook enkele Surinaamse leden hun ervaringen.

Een recente peiling onder leden toont aan dat het merendeel hun crypto-activiteiten bewust onder de radar houdt.

Eén Surinaamse investeerder schrijft: “Ik praat er nooit over in het openbaar. Je weet nooit wie meeluistert.”

Anderen geven aan dat ze zelfs familie niet precies vertellen hoeveel en waarin ze beleggen.

De angst is niet ongegrond. In Europa zijn verschillende cryptobezitters of hun naasten het slachtoffer geworden van gewelddadige misdrijven.

In december 2024 werd de vrouw van de Belgische crypto-investeerder Stéphane Winkel ontvoerd. Ze werd later gered na een wilde politieachtervolging.

In januari 2025 werd David Balland, medeoprichter van het Franse bedrijf Ledger, ontvoerd samen met zijn partner.

Balland verloor een vinger toen criminelen een losgeld van 10 miljoen euro eisten in crypto. Beiden werden later bevrijd door de Franse politie.

In Suriname zijn zulke extreme gevallen nog niet gemeld. Maar voorzichtigheid overheerst.

Digitale munten zijn minder bekend bij het grote publiek, maar bij wie er wel mee bezig is, leeft het besef dat crypto waardevol én risicovol is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bouwvakker arbeider tegels timmerman wrokomang
Lifestyle

Arbeidsloon voor tegelzetten schiet omhoog door duurdere levenslasten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436222
Suriname

President Simons benadrukt versterkte samenwerking Suriname en Nederland tijdens Koningsdagreceptie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436218
Suriname

Minister Tsang bezoekt Bouw, Woon & Huishoudbeurs en benadrukt belang van verantwoord bouwen

winkel supermarkt
Suriname

Strengere controle op voedselveiligheid in Tapanahony

arrest gevang politie
Suriname

Verdachte aangehouden op luchthaven voor afpersing en bedreiging eigenaar casino

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Man aangehouden na ernstig schietincident, slachtoffer verliest been

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws