Teleurgestelde Nederlandse senior keert Suriname de rug toe na nare ervaringen

surinam airways slm airbus OUD

GFC Nieuws krijgt dagelijks berichten van lezers over het leven in Suriname.

Een vaste lezeres, mevrouw Karimbaksh, deelt via WhatsApp haar persoonlijke verhaal dat raakt en tot nadenken stemt.

Ze woont deels in Nederland en deels in Suriname, maar besluit nu haar verblijf in Suriname definitief te stoppen.

Karimbaksh vertelt dat ze zich jarenlang veilig heeft gevoeld in haar geboorteland. Toch is dat gevoel de laatste tijd verdwenen.

Ze beschrijft hoe ze onlangs op de Kwattaweg benzine tankt, haar auto parkeert en uitstapt om een ananas te kopen. Haar tas, met geld, laat ze in de auto.

De deuren zijn dicht, maar niet op slot. Binnen enkele minuten is al het geld weg. “Het was een hele dure ananas,” stelt ze.

De situatie verergert als ze ook thuis slachtoffer wordt van een inbraak. Tijdens een stroomuitval zit ze op het balkon en vergeet het diefijzer achterin op slot te doen.

Een indringer maakt gebruik van het moment. Er verdwijnen bankpassen, 1250 euro en 20.000 SRD. Haar bewakingscamera’s werken niet door de stroomonderbreking.

“Mijn hele jaar gespaard van mijn AOW en klein pensioen om in Suriname te zijn,” schrijft ze. “Nu moet ik bij familie geld lenen om de resterende zes weken door te komen.”

De inbraak vond plaats in het beveiligde Aquariuspark. Voor haar gevoel is niets meer veilig. Ze omschrijft het als leven in een kooi.

Mevrouw Karimbaksh is 70-plus, goed van vertrouwen en wil gewoon rustig leven in het land waar ze geboren is.

Maar na deze ervaringen ziet ze geen andere keus dan terugkeren naar Nederland en haar huis in Suriname te verkopen.

“Ik ben niet de enige die dit meemaakt,” sluit ze af. Haar verhaal is helaas herkenbaar voor velen.