• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dharm Mungra: ‘Kies verstandig, niet voor eigenbelang’

Shafely King door Shafely King
15 mei 2025 02:00
in Suriname
Mungra Dharm

Dharm Mungra

De Surinaamse politiek is geen commerciële onderneming en zou ook niet als zodanig moeten functioneren.

Dat zegt Dharm Mungra, voorzitter van De Nieuwe Leeuw (DNL) tegenover GFC Nieuws.

Hij uit zijn zorgen over de manier waarop politieke partijen in Suriname gefinancierd worden, vooral tijdens verkiezingen.

Volgens Mungra zijn partijleden in Suriname nauwelijks bereid om contributie te betalen.

“Het geld komt voornamelijk van investeringen van het groot kapitaal en witwassers die daartegenover verregaande privileges of wederdiensten stellen,” merkt hij op.

Hij wijst op het enorme verschil in verkiezingsbudgetten tussen gevestigde partijen en nieuwe, integere bewegingen.

“De oude politieke elitepartijen spenderen tussen de zes en negen miljoen Amerikaanse dollar. Daartegenover staan partijen die met ‘clean money’ werken, en die slechts 80.000 tot 120.000 dollar uitgeven. De grote waarde daarvan is dat het geld zonder zonden is.”

Mungra uit tevens kritiek op het stemgedrag van veel kiezers. Hij stelt dat een groot deel van hen stemt vanuit persoonlijk gewin in plaats van het belang van het land, het volk en toekomstige generaties.

“De geldstrooiers weten op die manier veel zetels te behalen. Maar het berouw komt steeds ná de zonde.”

De DNL-voorzitter spreekt de hoop uit dat de stemmers intussen lessen hebben getrokken uit het verleden.

“Het is te hopen dat de mensen die eerder voor puur eigenbelang stemden, nu verstandige keuzes zullen maken”, aldus Mungra.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ABS-cijfers tonen verdere prijsstijgingen in 2026.
Suriname

Stijgende kosten van levensonderhoud blijven politiek heet hangijzer

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws