• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Veel Surinamers genieten pas echt van Nederland in de zomer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 mei 2025 17:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
vrouw dame nederland amsterdam gracht

Met temperaturen rond de 22 graden, volop zon en lange avonden is het deze maand genieten in Nederland.

Terrasjes zitten vol, parken worden druk bezocht en zelfs de mensen lijken iets vriendelijker.

En precies in deze sfeer laat een Surinaamse man die al jaren in Nederland woont weten in een eerder artikel: “Nederland is een van de beste landen op aarde… maar vooral als het goed weer is.”

Hij roemt het land aan de Noordzee om z’n nette en beleefde bevolking, het uitgebreide openbaar vervoer en het feit dat er altijd wel iets te doen is.

“Als je wil verdwalen in musea, fietsen langs rivieren of gewoon ergens in het gras liggen, dan kan dat allemaal,” zegt hij. Maar, voegt hij eraan toe, “in de kou is het een ander verhaal.”

Deze uitspraak zorgt voor flink wat reacties onder Surinamers. Ingrid Smith schrijft op onze sociale media pagina: “Als hij Nederland het beste land op aarde vindt met zijn grillig weer… dan mag hij dat vinden hoor.

Maar laten we eerlijk zijn, zeven maanden per jaar is het hier bewolkt, koud of nat.”

Een andere lezer reageert: “Nederland is inderdaad top… maar alleen in de zomer. Suriname daarentegen is warm en tropisch het hele jaar. Elke dag voelt als vakantie.”

Ook via WhatsApp krijgt onze redactie reacties binnen. Iemand schrijft: “Het is nu genieten, maar dat duurt niet lang. Wie echt het hele jaar mooi weer wil, moet toch richting de Cariben.”

Wat duidelijk wordt, is dat veel mensen in Nederland warme dagen koesteren alsof ze zeldzaam goud zijn.

De zon maakt het land ineens gezelliger, toegankelijker en bijna perfect. Maar zodra de herfst zijn intrede doet, begint voor velen het aftellen naar de volgende zomer… of het verlangen naar warmere oorden.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

ebu jones sharda ganga
Suriname

Juridische en maatschappelijke organisaties maken zich sterk voor LGBTQI-rechten in Burgerlijk Wetboek

belasting douane wijnerman financien
Suriname

Patricia Herfst-Macintosh en Ramon Frederik vormen nieuwe Douanetop

geld valuta euro
Suriname

VHP-topman zet vraagtekens bij handelwijze Centrale Bank in valutaverkeer

suriname student association
Nederland

SSA start omvangrijk onderzoek naar problemen Surinaamse studenten in Nederland

budike china
Suriname

Paramaribo-Noord en Hangzhou versterken stedenband tijdens officieel bezoek

special olympics
Suriname

Nickerie schittert op Special Olympics Memorial Games met 29 medailles en prijs voor meest gedisciplineerde delegatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws