• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sahin Yildirim: ‘Suriname en Nederland delen één geschiedenis’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 mei 2025 12:00
in Nederland, Suriname
sahin yildirim suriname

Ter gelegenheid van 50 jaar Surinaamse onafhankelijkheid werkt de van origine Turkse Sahin Yildirim, projectcoördinator van het Atlas Cultureel Centrum, aan een omvangrijk jubileumprogramma.

Zijn persoonlijke migratieachtergrond – als zoon van Turkse arbeidsmigranten – speelt hierbij een belangrijke rol.

“Ik weet wat het betekent om tussen twee werelden te leven. Die ervaring helpt mij om verbinding centraal te stellen,” vertelt hij aan GFC Nieuws.

Yildirim ziet parallellen tussen de Turkse, Marokkaanse en Surinaamse diaspora: “Alle gemeenschappen tonen veerkracht en zoeken erkenning.

Wat Surinamers uniek maakt, is de koloniale geschiedenis met Nederland. Die roept diepere vragen op over identiteit en rechtvaardigheid.”

Educatie staat voor Yildirim centraal in dit project. “Wie zijn verleden niet eert, verliest de toekomst. Daarom betrekken we scholen actief bij het jubileum.

We organiseren rondleidingen en workshops die jongeren laten nadenken over onze gedeelde geschiedenis.”

Een bijzonder onderdeel van het project is de fototentoonstelling met persoonlijke voorwerpen van de eerste generatie Surinamers.

Mis dit niet:

20-jarige leerling-duiker verdrinkt tijdens werkzaamheden op ponton in Surinamerivier

Surinam Airways werkt intensief aan herstel regionale vluchten en terugdringen van verstoringen

Eén object raakte Yildirim diep: een koffertje uit 1975 gevuld met familiefoto’s en een landkaart. “Dat koffertje staat symbool voor hoop, afscheid en een nieuw begin.”

Het boek 50 jaar onafhankelijkheid van Suriname bundelt verhalen van zowel Surinaamse als autochtone Nederlanders. Yildirim: “Ik hoop dat lezers beseffen dat onze geschiedenissen onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn.

Door elkaars verhalen te horen, ontstaat er meer begrip en verbinding.”

De tentoonstelling opent op 19 november in het Atrium van de gemeente Den Haag.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Slachtoffer komt tijdens duikwerkzaamheden bij Klaaskreek in het water terecht.
Suriname

20-jarige leerling-duiker verdrinkt tijdens werkzaamheden op ponton in Surinamerivier

Surinam Airways. Beeld: AI
Suriname

Surinam Airways werkt intensief aan herstel regionale vluchten en terugdringen van verstoringen

Openbare orde en verkeersveiligheid voorop bij aanpak autowrakken.
Suriname

Autowrakken op openbare bermen niet langer getolereerd

13-jarige gewond na botsing met personenauto
Suriname

13-jarige bromfietser buiten bewustzijn na aanrijding in Para

Ruim US$ 50.000 besteed aan onderzoek naar vervuiling Saramaccarivier
Suriname

President Simons informeert traditioneel gezag over onderzoek naar vissterfte Saramaccarivier

De Nederlandse Stichting Reddingshonden RHWW zet haar teams vaker internationaal in. Illustratiefoto/ Pixabay
Nederland

Auteur Sheryl Dayene Gallant pleit voor vaker inzet Nederlandse speurhonden in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws