De kans op echte vooruitgang in Suriname wordt ernstig tegengehouden door een probleem dat dieper zit dan alleen de politiek.
Analist R. Pinas zegt het zoals het is: zolang een groot deel van de samenleving onderontwikkeld blijft, is er weinig ruimte voor politieke partijen met echte visie, kennis en uitvoerbare plannen.
Volgens Pinas zien we steeds hetzelfde gebeuren: politici met doordachte ideeën en een goed moreel kompas worden vaak weggedrukt door mensen die vooral goed zijn in spektakel maken en de massa bespelen.
“Kennis en deskundigheid verliezen het van luid geschreeuw en theatrale optredens,” benadrukt hij.
Dat heeft grote gevolgen, zegt Pinas. “We blijven als land vastzitten in een cirkel van oppervlakkige politiek. Er komt nauwelijks ruimte voor serieus langetermijnbeleid.
Zodra iemand echt inhoudelijk wordt, haakt het grote publiek vaak af, omdat veel mensen niet geleerd hebben om complexe ideeën goed te begrijpen en te waarderen.”
In gesprek met GFC Nieuws legt hij uit dat dit niet alleen een politiek probleem is, maar vooral laat zien hoe de samenleving ervoor staat.
“Als we mensen met echte visie niet herkennen en steunen, hoe kunnen we dan verwachten dat het land vooruitgaat? Dan blijven we kiezen voor leiders die inspelen op emoties in plaats van oplossingen.”
Pinas roept daarom op tot meer bewustwording in de samenleving. “Zolang echte ontwikkeling niet van binnenuit komt, blijven we stemmen op show in plaats van inhoud.”

P. Peterson is redacteur bij GFC Nieuws. Hij schrijft over gezondheid, lifestyle, technologie, misdaad en mondiale kwesties. Zijn scherpe blik en brede interesse geven het platform extra diepgang.
Voor contact: peterson@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.