• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Jarenlang geen vakantie voor Santokhi, hij offert zich volledig op voor alle Surinamers

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
14 april 2025 13:00
in Opinie
chan santokhi vhp

We kunnen eindeloos ruzie maken over wie wel of niet geschikt zou zijn als president van Suriname na de komende verkiezingen.

Iedereen heeft wel een mening, vaak gebaseerd op emotie, ruis of sociale media-geklater.

Maar zodra we alles nuchter en rationeel op een rij zetten blijft er slechts één politieke partij overeind die daadwerkelijk moedige beslissingen heeft durven nemen: de VHP.

Terwijl anderen zich verschuilen achter populistische beloftes of loze kreten, heeft de VHP onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi het lef gehad om pijnlijke, maar noodzakelijke saneringen door te voeren.

Niet omdat het populair was, maar omdat het moest. Omdat Suriname anders recht op een ravijn zou afstevenen.

Het voortdurende geklaag over Santokhi’s buitenlandse reizen is ronduit kinderachtig. Alsof hij op wereldtournee is voor zijn eigen plezier.

Laat het duidelijk zijn: deze goede man heeft in de afgelopen vijf jaar geen vakantie gekend. Geen moment rust.

Terwijl het volk ’s nachts ligt te slapen, zit onze president in overleg, tekent hij strategische overeenkomsten, voert hij gesprekken op hoog niveau en zoekt hij naar oplossingen voor de economische problemen die ons land teisteren.

Mis dit niet:

‘Geef Suriname vijf jaar aan Nederland en kijk wat er gebeurt’

Mennonieten blijven komen: wie bewaakt de grenzen van Suriname?

Santokhi draagt een last die velen niet eens zouden kunnen tillen. Hij staat op met zorgen voor het land en gaat ermee naar bed. Zijn inzet is niet gespeeld.

Hij werkt zich kapot om Suriname weer perspectief te bieden. Terwijl anderen op social media luidkeels roepen dat het anders moet, is hij degene die daadwerkelijk iets doet.

Wie beweert dat hij geen resultaten heeft geboekt, kijkt met opzet weg van de feiten. De inflatie is onder controle gebracht, salarissen worden weer op tijd betaald en er is opnieuw vertrouwen van internationale instellingen.

Dat komt niet uit de lucht vallen. Dat is het werk van een doorzetter. Een leider. Een staatsman.

Santokhi verdient geen hoon, hij verdient erkenning. Hij is misschien niet perfect, maar wel de meest vastberaden president die Suriname in tijden heeft gehad. Het is tijd dat we dat durven toe te geven.

S. Tewari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

onafhankelijkheidsplein paramaribo suriname
Column

‘Geef Suriname vijf jaar aan Nederland en kijk wat er gebeurt’

Mennonieten
Opinie

Mennonieten blijven komen: wie bewaakt de grenzen van Suriname?

Nieuwe ambassadeur in Guyana, oude vraag blijft: wat gebeurt er met Tigri?
Opinie

Zal het Tigri-debacle in deze regeringstermijn worden opgelost?

Grofafval en vuilnis blijft een probleem in Suriname.
Column

Surinaamse overheid stimuleert indirect het verbranden van grof vuil

Rooms Katholiek Ziekenhuis Paramaribo. Foto: illustratief
Column

‘Geld bepaalt in Suriname wie sneller medische hulp krijgt in het ziekenhuis’

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Opinie

Hoog tijd voor duidelijke E-bike regels

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws