• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse studente in Nederland teleurgesteld omdat vrienden zonder haar afspreken

Patricia Wong door Patricia Wong
4 april 2025 14:00
in Column, Lifestyle
vrienden sociaal

Foto ter illustratie.

Laatst zag ik iets op een Nederlandse show dat me meteen deed denken aan een situatie van vroeger. Het ging over vrienden die iemand buiten sluiten.

Niet op een harde manier, maar gewoon… ze spreken af zonder die persoon. En diegene komt er later pas achter via foto’s of verhalen. Dat doet pijn, toch?

Ik moest gelijk terugdenken aan de tijd dat ik nog in Nederland woonde. Een Surinaamse vriendin van mij zat daar toen echt mee.

Ze was pas verhuisd voor haar studie en had al wat nieuwe vrienden gemaakt. Maar opeens merkte ze dat ze niet meer werd uitgenodigd.

Ze zagen elkaar minder, maar ze hoorde wel dat diezelfde vrienden met elkaar afspraken. Zonder haar. Ze begon te twijfelen: “Ligt het aan mij?”

Dat hoeft niet altijd zo te zijn. Ik legde haar uit dat het vaak komt door een cultuurverschil. In Suriname is vriendschap meestal één grote groep.

Iedereen kent elkaar, en als er iets is, wordt (bijna) iedereen uitgenodigd. Maar in Nederland gaat het anders.

Daar heb je vaak aparte groepen: werkvrienden, studievrienden, sportmaatjes… En die groepen blijven meestal apart.

Dus als je met één groep iets doet, nodig je de anderen niet automatisch uit. Niet uit gemeenheid, maar omdat dat gewoon de norm is.

Het kan even wennen zijn. Maar als je dit eenmaal begrijpt, voelt het minder persoonlijk. En geloof me: er zijn genoeg Nederlanders die zelf óók dat buitengesloten gevoel kennen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld
Lifestyle

Ook met euro-inkomen voelen Nederlanders in Suriname de hoge prijzen

Amethietstraat Paramaribo
Lifestyle

KIVC vraagt aandacht voor risico’s van kinderen die zonder toezicht op straat spelen

waterkant vernieuwd purp
Lifestyle

Liefde in het openbaar zorgt voor woordenwisseling aan de Waterkant

trein ns den haag centraal
Lifestyle

Surinamevlucht vanaf Schiphol? Vermijd de trein om vertraging te voorkomen

nola hatterman art academy kunst
Column

Creatieve sector Suriname kan groeien als middelen toegankelijker worden

Den Haag
Lifestyle

Surinamers reageren anders op kritiek uit Nederland dan uit eigen land

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws