• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Plotselinge migraine-uitbraak onder vrouwen in Paramaribo baart zorgen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 maart 2025 21:09
in Gezondheid, Suriname
vrouw ziek buikpijn liggen hoofdpijn

Foto ter illustratie.

In Paramaribo is er de afgelopen week een opvallende toename gemeld van vrouwen die kampen met migraineklachten.

Meerdere werkgevers en inwoners hebben aan GFC Nieuws laten weten dat zij dit patroon zorgwekkend vinden, vooral omdat het zich lijkt te concentreren in een korte periode.

Een ondernemer verklaart: “Vier van mijn vrouwelijke medewerkers zijn sinds vorige week met migraine thuisgebleven. Ze hebben normaal nooit zulke heftige klachten dat ze niet kunnen werken.

Wat het extra vreemd maakt, is dat ze afzonderlijk van elkaar vertelden dat ook enkele van hun familieleden er last van hebben gehad.”

Ook vanuit andere sectoren komt gelijkaardige informatie binnen. Een medewerker van een grote bank in de stad was vorige week meerdere dagen thuis vanwege migraine, iets dat volgens haar zus niet eerder is voorgekomen.

In het noorden van de stad meldt een supermarkteigenaar dat twee vaste medewerkers vandaag zijn thuisgebleven met hevige hoofdpijn. “Ze zijn niet bekend met zulke klachten dus dit valt op,” zegt hij.

Een van de gedupeerden heeft haar familie laten weten dat zij vermoedt dat een populair restaurant in de hoofdstad mogelijk de oorzaak zou kunnen zijn.

Volgens haar zou daar extreem veel Vetsin zijn gebruikt – een smaakversterker die in het Engels bekend staat als mononatriumglutamaat (MSG). Hoewel er op dit moment geen bewijs is voor een verband, is het theoretisch mogelijk.

Mis dit niet:

Reizigers krijgen verkeerd advies van Surinaamse taxichauffeur

Surinam Airways hervat geannuleerde vlucht naar Nederland volgens aangepast vluchtschema

Wetenschappelijke studies tonen aan dat sommige mensen gevoelig zijn voor MSG, wat kan leiden tot hoofdpijn, misselijkheid, zweten en in sommige gevallen zelfs migraine.

Dit staat bekend als het ‘Chinese Restaurant Syndrome’. Niet iedereen reageert hierop, maar bij gevoelige personen kunnen grote hoeveelheden deze klachten veroorzaken.

Er is nog geen officieel onderzoek ingesteld. Deskundigen raden aan om alert te zijn op voeding en triggers en bij ernstige of aanhoudende klachten medisch advies in te winnen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

'Gordels achterin overbodig', gaf de Surinaamse chauffeur te kennen. Foto verkeer Paramaribo ter illustratie.
Lifestyle

Reizigers krijgen verkeerd advies van Surinaamse taxichauffeur

Technische storing leidde tot annulering van vlucht.
Suriname

Surinam Airways hervat geannuleerde vlucht naar Nederland volgens aangepast vluchtschema

Veel Surinamers richten zich op de visumaanvraag zelf, maar ook de persoon in Nederland die garant staat moet aan strenge financiële voorwaarden voldoen. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

‘Zonder vermogende garantsteller maken Surinamers minder kans op een Nederlands visum’

Ernstig verkeersongeval eist opnieuw een mensenleven.
Suriname

Bromfietser komt om het leven na aanrijding tegen EBS-mast op weg naar Reeberg

Illustratiefoto.
Suriname

Man ingesloten na vernieling in woning partner en vermeende dierenmishandeling

De presidentiële werkgroep Heritage Month presenteert het programma voor de eerste erfgoedmaand van Suriname in augustus 2026. Foto: CDS
Suriname

Eerste Heritage Month Suriname moet geschiedenis en verbondenheid versterken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws