• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse huurmarkt onveilig terrein voor veel vrouwen door opdringerige huisbazen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 maart 2025 11:00
in Lifestyle, Suriname
vrouw woning huis sleutels wonen

Foto ter illustratie.

Een huurwoning zoeken lijkt simpel. Je opent een sociale media app, kijkt in een van de populaire huurgroepen en stuurt een berichtje naar een huisbaas.

Maar voor veel vrouwen in Suriname loopt dat minder onschuldig af dan gehoopt. Steeds vaker belanden ze in ongemakkelijke situaties na het tonen van interesse in een woning.

In plaats van neutrale informatie krijgen ze privéberichtjes met zwoele opmerkingen, suggestieve verzoekjes of zelfs directe avances.

Het begint vaak met zinnen als “hey schatje, wanneer kom je kijken?” en eindigt soms in onveilige situaties of het afhaken van de huurder uit angst of ongemak.

GFC Nieuws ontving meerdere meldingen van vrouwen die zich lastiggevallen voelen na contact met huisbazen via sociale media.

Onze redactie deed zelf een test. Een vrouwelijke collega werd binnen een paar minuten benaderd met een ongepaste boodschap, zonder ooit om iets dergelijks gevraagd te hebben.

Op sociale media circuleren intussen screenshots van gesprekken waarin duidelijk wordt dat vrouwelijke geïnteresseerden soms een lagere huurprijs krijgen aangeboden dan mannelijke, maar vaak met een bijbedoeling.

Het lijkt een ongeschreven spel waarbij sommige huisbazen hopen op een andere ‘tegenprestatie’.

Volgens het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) moeten vrouwen extra alert zijn.

“Gebruik je verstand en laat je niet misleiden. Ga nooit alleen naar een bezichtiging en spreek altijd af op een openbare plek of neem iemand mee,” zegt een woordvoerder.

Hoewel het merendeel van de huisbazen zich wél professioneel opstelt, is dit groeiende probleem een teken aan de wand.

De zoektocht naar een woning mag nooit betekenen dat je als vrouw je grenzen moet bewaken tegen ongewenst gedrag.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws