• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Amoksi moet meer doen dan praten

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
2 maart 2025 00:00
in Opinie
kennetk amoksie minister justitie en politie kps

Minister Kenneth Amoksi benadrukt in een interview dat de politie altijd gezag behoudt, ondanks incidenten die het imago van het korps schaden.

Zijn woorden klinken geruststellend, maar de realiteit is weerbarstiger.

Een zaak waarin meerdere politiemannen beschuldigd worden van groepsverkrachting laat zien hoe diep de problemen binnen het korps zitten.

Dit is geen individueel geval van wangedrag, maar een structureel probleem dat het vertrouwen in de politie ernstig aantast.

Amoksi stelt dat er een “duidelijk signaal” moet worden afgegeven binnen de organisatie. Maar hoe serieus kunnen we dat nemen, als we zien hoe vaak politiemisstanden worden afgedaan als incidenten?

Bekijk ook:

Bestaansrecht van ressort- en districtsraden anno 2026

Suriname kan nog veel leren van Nederland als het gaat om acceptatie homoseksuelen

Het publiek verliest steeds meer vertrouwen in de politie, niet alleen door de wandaden van enkelen, maar ook door het falen van de leiding om écht orde op zaken te stellen. Strenge woorden zijn niet genoeg – er is behoefte aan concrete hervormingen.

Daarnaast is er een fundamenteel probleem: terwijl de focus ligt op het bestraffen van misstanden, wordt er te weinig gedaan om een gezonde werkcultuur binnen het korps te bevorderen.

Agenten hebben niet alleen strenge discipline nodig, maar ook adequate training, psychologische ondersteuning en ethische vorming.

Als Amoksi werkelijk een signaal wil afgeven, dan moet hij niet alleen reageren op incidenten, maar het hele korps hervormen. Alleen dan kan het gezag van de politie worden hersteld.

D. Karamat-Ali

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gfc ingezonden
Opinie

Bestaansrecht van ressort- en districtsraden anno 2026

lgbt homo lesbisch
Column

Suriname kan nog veel leren van Nederland als het gaat om acceptatie homoseksuelen

Welke bijdrage kan ieder van ons leveren aan de oplossing?
Opinie

Suriname: het ontbreekt ons niet aan rijkdom, maar aan richting

suriname
Opinie

Suriname moet af van de “ik wil”-cultuur

ADEK anton de kom universiteit
Column

Suriname kan niet vooruit als mensen niet in zichzelf willen investeren

Drie directeuren en een groeiende top hoeveel Surinamers betalen straks de rekening? Foto: Pixabay
Opinie

Van één naar drie directeuren bij Grassalco, hoeveel politieke vrienden kunnen er nog bij?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws