• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Pilotproject biedt 10 leerlingen met gehoorbeperking kans op vervolgonderwijs

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 januari 2025 16:00
in Suriname
leerlingen met beperking

Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) heeft een pilotproject gelanceerd dat 10 leerlingen met een gehoorbeperking de kans biedt om hun studie voort te zetten na het voortgezet speciaal onderwijs (vso).

Het project, dat op 30 januari officieel van start ging bij de George Asinschool, wordt gepresenteerd als een belangrijke stap in het inclusief onderwijs in Suriname. De opening vond plaats in aanwezigheid van onderwijsminister Henry Ori.

Samantha Bouterse, onderwijsinspecteur VOJ belast met speciaal onderwijs, verklaarde dat de pilot op 13 januari van start is gegaan, en Coördinator Sourish Woodly van het Openbare Avondmulo 3 gaf aan dat dit project voor het eerst in Suriname wordt uitgevoerd.

De voorbereidingen waren intensief, aangezien de school in de middaguren lesgeeft en verschillende uitdagingen met zich meebrengt, zoals het afstemmen van het lestempo op de snelheid van de leerlingen.

Het onderwijs zal worden verzorgd met behulp van tolken, die de lessen vertalen naar gebarentaal. De reguliere studietijd is 5 jaar, maar voor deze groep zal het programma naar verwachting 8 jaar duren om het diploma te behalen.

Bekijk ook:

Ramcharan eist opheldering over zware beschuldigingen van Somohardjo

Nieuwe informatie voor Surinamers met e-bikes

De school beschikt over 4 tolken die pro deo werken, waaronder Rosita Etnel, die aangeeft dat het een geweldige stap is om doven en slechthorenden deze kans te geven. Etnel benadrukt dat de leerlingen hard moeten werken en dat de afgelopen toetsen goede resultaten opleverden.

Onderwijsinspecteur Bouterse pleitte er bovendien voor dat tolken, ondanks hun werk op vrijwillige basis, een beloning zouden moeten ontvangen voor hun inzet.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Ashwin Ramcharan
Suriname

Ramcharan eist opheldering over zware beschuldigingen van Somohardjo

Een beschadigde of verkeerd opgeladen e bike accu kan plotseling oververhit raken en een felle brand veroorzaken. Foto ter illustratie.
Suriname

Nieuwe informatie voor Surinamers met e-bikes

Suriname moet zich voorbereiden op kansen én uitdagingen van olie- en gassector.
Suriname

Regering werkt met oog op olie-inkomsten aan economische rust en verstandig financieel beheer

President Simons grijpt in bij vertraging uitbetalingen.
Suriname

Regering zet in op snelle uitbetaling examinatoren na overleg met onderwijsbonden

Petronas meldt nieuwe ontdekking offshore Suriname tijdens SEOGS-opening
Suriname

President Simons: nieuwe gasvondst door Petronas in Blok 52

Mitchell en Simons bespreken energie, klimaat en regionale samenwerking in Paramaribo
Suriname

Grenadaanse premier op bezoek bij president Simons in marge van SEOGS 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws