• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Buitenlandse Zaken traint nieuwe lichting diplomaten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 januari 2025 07:00
in Suriname
nederlands paspoort reizen

Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft de aftrap gegeven voor de tweede Basic Diplomatic Course.

Aan deze intensieve training nemen 46 personen deel, die hiermee de kans krijgen om te bepalen of zij een toekomst in de diplomatie ambiëren.

Uiteindelijk zullen ongeveer tien deelnemers worden geselecteerd voor een vervolgtraject, waarin zij zich verder kunnen ontwikkelen tot professionele diplomaten.

Tijdens de openingssessie werden de participanten toegesproken door minister Albert Ramdin van BIBIS en Miriam Mac Intosh, directeur Buitenlandse Zaken.

Ramdin onderstreepte het belang van deze cursus, die tot doel heeft diplomaten voor te bereiden op bilaterale en multilaterale taken. “Wij hebben goede en professionele diplomaten nodig om de belangen van Suriname internationaal uit te dragen en te verwezenlijken,” aldus de minister.

Het uiteindelijke doel is om uit de eerste en tweede cursus een selectie van 30 personen verder te vormen. Deze groep zal in de komende 10 tot 15 jaar een belangrijke rol spelen in het kader van Suriname’s buitenlandse politiek.

Volgens directeur Mac Intosh zullen de cursisten gedurende acht weken intensief worden getraind in diverse onderdelen van diplomatie, waaronder protocollen, etiquette, communicatie, argumentatie, public speaking, en bilaterale en multilaterale diplomatie. Daarnaast zullen actuele thema’s zoals klimaatverandering, cyber threats en gezondheidsveiligheid worden behandeld.

“Het nieuws is het werk van een diplomaat,” benadrukte Mac Intosh. “Een diplomaat moet een effectieve overbrenger zijn van een boodschap, waarbij ook lichaamstaal een grote rol speelt. Kom met een open mind en veel succes toegewenst!”

De Basic Diplomatic Course is een belangrijke stap in de vorming van een professioneel kader dat Suriname op internationaal niveau zal vertegenwoordigen.

De informatie uit dit artikel is afkomstig van gov.sr.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig noodlanding
Suriname

Onderzoek ingesteld na noodlanding savannegebied Wit Santi

straat weg infrastructuur
Suriname

Zwartbonstraat in Wanica Centrum tijdelijk dicht voor zwaar verkeer

stethoscope
Gezondheid

Streekziekenhuis Atjoni redt leven van zwaargewonde politiebrigadier

Ufo
Lifestyle

Speculaties over buitenaardse wezens na uitspraak Barack Obama leven nauwelijks in Suriname

gregory rusland
Suriname

NPS kiest voor mix van bestuurlijke en zakelijke expertise bij benoemingen in nationale organen

IDB invest en bankensector
Suriname

IDB Invest en Surinaamse Bankiersvereniging lanceren Sustainable Finance Protocol

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws