• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Gezinnen in Paramaribo zonder water: Schandalig dat dit in 2025 nog gebeurt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 January 2025 04:00
in Lifestyle, Suriname
kraan water

Maandag was het een dag vol ergernis en ongemak voor veel bewoners van Tourtonne 5 in Paramaribo, Suriname.

Doordat een stroompaal werd aangereden kwam er langdurig geen druppel water uit de kraan en dat leidde tot zeer heftige klachten en woede onder de getroffen huishoudens.

Een moeder van vier kinderen die samen met haar ouders inwoont in een huis met slechts één toilet noemt de situatie een drama.

“Het toilet kon niet doorgespoeld worden, terwijl zeven mensen hun grote boodschap moesten doen. Onze handen konden niet worden gewassen en douchen was onmogelijk.

Weet u hoeveel ongemak dit met zich mee heeft gebracht? Dit is onmenselijk,” zegt ze boos.

Een andere moeder wiens dochter bij een oppas in Noord verbleef vertelt dat geen van de kinderen daar een douche kon nemen. Ook de school van haar oudere zoon sloot vroegtijdig.

“Het is schandalig dat de SWM geen back-upgenerator heeft. Hoe kan een regering wel miljoenen besteden aan prestigeprojecten zoals dure bruggen, maar geen investering doen in de basisvoorzieningen zoals water?

Dit zijn vooroorlogse toestanden. We gaan helemaal achteruit in plaats van vooruit. Het is waardeloos.”

Andere gedupeerden delen soortgelijke verhalen.

“Ik moest water gaan kopen. En dat terwijl ik al mijn boodschappen al betaald heb, inclusief water. Waar betaal ik eigenlijk voor?” vraagt een bejaarde man die van een karig pensioen moet leven gefrustreerd.

De woede richt zich ook op de communicatie van de SWM.

“Men zegt doodleuk dat er een auto tegen een mast is gereden, en heeft dat tot gevolg dat er de hele dag geen water uit de kraan komt. We zijn gewoon aan ons lot overgelaten. Dit land is een puinhoop,” zegt een verontwaardigde ondernemer.

De bewoners eisen onmiddellijke actie en roepen de regering op om deze ‘vooroorlogse toestanden’ eindelijk serieus aan te pakken.

ShareTweetSend

Meer berichten

hangmat slaapverlamming geest
Lifestyle

Vakantiegangster in hangmat denkt dat geest haar in wurggreep hield maar wetenschap spreekt dat tegen

WhatsApp Image 2025 09 09 at 5 35 58 PM 1 1024x682
Suriname

Suriname en India intensiveren relatie met Quick Impact Projecten

2025 09 08 BIS 01 Bilateraal overleg MinBIS PresGuy
Suriname

President Ali’s bezoek aan Suriname in voorbereiding na vruchtbare besprekingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws