• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Advocaat Gerard Spong: “Ik treur niet om het leven van Bouterse”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 December 2024 03:00
in Nederland, Suriname
spong gerard advocaat

Het overlijden van de voortvluchtige oud-president van Suriname, Desi Bouterse, roept gemengde gevoelens op bij advocaat Gerard Spong.

“Hoe je het ook bekijkt, Bouterse was een man met veel bloed aan zijn handen,” verklaarde Spong woensdag tegenover het ANP.

Spong, die nauw betrokken was bij het onderzoek naar de Decembermoorden, verloor vrienden en vakgenoten tijdens de tragische gebeurtenissen van 1982 in Fort Zeelandia.

Zijn ambivalente gevoelens over Bouterse’s overlijden komen voort uit het feit dat de oud-legerleider zijn straf niet heeft uitgezeten.

“Het is wrang dat hij aan zijn aardse veroordeling is ontkomen omdat hij voortvluchtig was,” zei Spong. “Maar tegelijkertijd was hij een man die Suriname veertig jaar in zijn greep hield en veel leed veroorzaakte. Om die reden treur ik niet.”

Bouterse werd in december 2023 veroordeeld tot twintig jaar cel voor zijn leidende rol in de Decembermoorden.

Tijdens deze gebeurtenissen werden vijftien tegenstanders van het militaire regime gemarteld en vermoord. “Het laat een wrang gevoel achter dat iemand met zo’n verleden ongestraft afscheid neemt van het leven,” aldus Spong.

Met zijn overlijden blijft een deel van de gerechtigheid voor de slachtoffers onvoltooid, maar Spong benadrukt dat de herinnering aan hun lijden en de strijd voor rechtvaardigheid voortleeft.

ShareTweetSend

Meer berichten

2025 09 08 BIS 02 Bilateraal overleg MinBIS PresGuy
Suriname

Minister Bouva heeft bilateraal overleg met President Ali

euro geld
Buitenland

Wonen in Nederland maar verhuren in Suriname lijkt slim maar loopt vaak verkeerd af

politie kps centrum
Suriname

Verdachte ernstige kapitaal delict aangehouden; medeverdachte nog voortvluchtig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws