• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Presidentiële werkgroep ingesteld voor oplossing financiële problemen bewoners Altona en Helena

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 december 2024 17:00
in Suriname
chan santokhi en brunswijk regeringsraad

President Chan Santokhi heeft een presidentiële werkgroep ingesteld om te werken aan een duurzame oplossing voor de bewoners van Altona 1, Altona 2 en Helena.

Dit besluit is genomen na gesprekken met bewoners die hun zorgen hebben geuit over de grote moeilijkheden bij het aflossen van hun hypotheken, die in euro’s zijn vastgesteld. De sterke koersontwikkeling van de afgelopen jaren heeft deze situatie aanzienlijk verergerd.

Bij de installatie van de werkgroep waren onder anderen vicepresident Ronnie Brunswijk, diverse ministers, vertegenwoordigers van P & D Real Estate en deskundigen aanwezig.

Santokhi onderstreepte dat hoewel het om een particulier project gaat, de sociaal-maatschappelijke gevolgen de aandacht van de regering vereisen.

Als bewoners hun betalingsverplichtingen niet kunnen nakomen en uit hun woningen worden gezet, komen de gevolgen uiteindelijk bij de overheid terecht.

Bekijk ook:

Drugs en illegale vis aangetroffen bij maritieme controle oostgrens

Nederland: ‘Surinaamse vlag uithangen tijdens Keti Koti niet toegestaan’

De regering zal daarom bekijken hoe er ondersteuning geboden kan worden via instrumenten zoals de 7%-hypotheeklening, het Affordable Housing Project of een PPP-constructie (Publiek-Private Samenwerking). Het uiteindelijke doel is een oplossing die zowel de bewoners als de ondernemer ten goede komt.

P & D Real Estate heeft volledige medewerking toegezegd. Het bedrijf heeft aangegeven voorlopig af te zien van boeterentes en advocaatkosten en staat open voor onderhandelingen op basis van het oorspronkelijke hypotheekbedrag.

Santokhi benadrukte dat de werkgroep niet de volle drie maanden moet gebruiken om tot een voorstel te komen. Uiterlijk eind januari 2025 wordt een concreet, uitvoerbaar model verwacht, zodat er direct actie kan worden ondernomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Veiligheidsdiensten versterken toezicht aan oostelijke maritieme grens.
Suriname

Drugs en illegale vis aangetroffen bij maritieme controle oostgrens

Keti Koti staat voor vrijheid en verbondenheid. Toch mogen sommige bewoners in Nederland de Surinaamse vlag niet buiten ophangen. Beeld: Facebook/Keti Koti Westerpark
Nederland

Nederland: ‘Surinaamse vlag uithangen tijdens Keti Koti niet toegestaan’

Wereldwijde boekrelease met focus op de onzichtbare zorgdragers.
Suriname

Surinaamse auteur lanceert wereldwijd boek voor caregivers

Commissie voor regelgeving van elektrische voertuigen officieel geïnstalleerd
Suriname

Commissie voor regelgeving van elektrische voertuigen officieel geïnstalleerd

Bezoek aan overstroomde landbouwgebieden in Commewijne.
Suriname

Overheid grijpt in bij wateroverlast in Zorgvliet West en Tamanredjo

Kwikvrije goudwinning vraagt om samenwerking, innovatie en gedragsverandering
Suriname

Suriname zet in op gezamenlijke aanpak voor kwikvrije goudsector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws