• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kinderen zonder financiële bijdrage vaker uitgesloten van schoolactiviteiten

Shafely King door Shafely King
15 december 2024 02:00
in Suriname
pexels-photo-6936470

Surinaamse ouders worden steeds vaker geconfronteerd met een zorgwekkende situatie: kinderen die niet kunnen bijdragen aan schoolactiviteiten, zoals etentjes of schoolreizen, worden uitgesloten van deelname.

De redactie van GFC Nieuws ontving signalen van bezorgde ouders die melden dat hun kinderen niet mogen meedoen aan evenementen wanneer zij geen financiële bijdrage kunnen leveren.

Dit roept de vraag op: is het gerechtvaardigd om kinderen uit te sluiten op basis van financiële middelen?

Verzorgers geven aan dat leerkrachten hen vaak vertellen dat ze hun kroost thuis kunnen houden als zij niet kunnen bijdragen aan een activiteit.

In sommige gevallen wordt aan de leerlingen zelf meegedeeld dat ze wel naar school mogen komen, maar dat ze eten en drinken van huis uit moeten meenemen, omdat ze geen recht zouden hebben op het eten dat tijdens het evenement wordt verstrekt.

Velen in Suriname hebben het moeilijk door de zware economische situatie en kunnen de basisbehoeften van hun gezinsleden vaak niet volledig voorzien.

Sommigen kunnen hun kinderen niet eens een brood meegeven naar school, laat staan een financiële bijdrage leveren voor extra activiteiten.

Wanneer een kind niet kan deelnemen aan deze evenementen door financiële belemmeringen, kan dit negatieve gevolgen hebben voor hun sociale ontwikkeling en gevoelens van uitsluiting versterken.

Mis dit niet:

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Ouders stellen voor dat scholen fondsen oprichten om kwetsbare kinderen te ondersteunen. Ook pleiten ze voor goedkopere activiteiten.

Sommigen vinden dat de overheid moet bijdragen om sociale evenementen voor alle scholieren toegankelijk te maken.

Het is volgens hen belangrijk dat geen enkel kind wordt uitgesloten, ongeacht hun financiële situatie of achtergrond.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe toezichtwet moet markt voor virtuele activa transparanter maken
Suriname

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws