• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Klimaatverandering dwingt Suriname om werkgelegenheid en duurzame ontwikkeling hand in hand te laten gaan

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 december 2024 01:00
in Suriname
droogte klimaatverandering

Klimaatverandering heeft een directe impact op werkgelegenheid en het dagelijks leven in Suriname.

Als een van de meest beboste landen ter wereld met negatieve CO2-emissies, draagt Suriname weinig bij aan de vervuiling, maar blijft het kwetsbaar voor de gevolgen zoals zeespiegelstijging, droogte, overstromingen, en gezondheidsproblemen.

Dit vereist een transitie naar een groene economie, met aandacht voor werknemers en bedrijven.

Om deze transitie sociaal rechtvaardig te maken, werd op 2 en 3 december een Just Transition Training & Workshop georganiseerd door het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) in samenwerking met de ILO.

Experts en stakeholders, waaronder de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), Ravaksur en andere organisaties, werkten samen aan de basis voor een beleid dat de belangen van werknemers en bedrijven integreert met klimaatmaatregelen.

Belangrijke thema’s waren sociale bescherming, nieuwe vaardigheden voor groene banen, bewustwording, en financiering van klimaatinitiatieven.

Ook werd het belang van sociaal dialoog en betrokkenheid van alle stakeholders, inclusief inheemse en tribale volken, benadrukt.

Met deze succesvolle workshop is een belangrijke stap gezet richting de formulering van een Beleid voor Sociaal Rechtvaardige Transitie.

Dit beleid, onderdeel van het Decent Work Country Program Suriname III (2023-2026) en de Green Development Strategy, zal bijdragen aan een duurzame toekomst voor Suriname.

Verdere stappen worden begeleid door een commissie, onder leiding van het ministerie van AWJ in samenwerking met internationale partners.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Suriname niet alleen in strijd tegen armoede, Nederland worstelt mee

Presentatie van TotalEnergies over het Gran Morgu-project in Blok 58 op het ministerie van Volksgezondheid
Suriname

TotalEnergies licht Gran Morgu-project toe en spreekt over werkgelegenheid in Suriname

kps
Suriname

Vrouwen voelen zich bekeken door politie tijdens wandelingen in Noord-Paramaribo

vuur vlam aansteker brand
Suriname

Houten woning in Brokopondo volledig verwoest door felle brand

Gepensioneerde politieambtenaren in overleg met de korpsleiding en minister van Justitie en Politie op het hoofdkwartier aan de Duisburglaan.
Suriname

Gepensioneerde politieofficieren gaan structureel meedenken over toekomst KPS

atm republic bank geldautomaat pin
Suriname

Gebrek aan geldautomaten verandert rol van supermarkten in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws