• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarom veel mensen in Suriname steeds onvriendelijker lijken te worden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 November 2024 20:00
in Lifestyle, Suriname
suriname paramaribo winkel supermarkt boodschappen

Als je sociale media mag geloven, lijkt het alsof mensen in Suriname steeds minder vriendelijk worden.

Vooral bezoekers uit Nederland, die na jaren weer terugkomen, merken dit op. Suriname stond toch altijd bekend om zijn warme en oprechte mensen? Wat is er veranderd?

GFC Nieuws Lifestyle vroeg het aan Patricia Wong, trendwatcher en lifestyle-deskundige.

Volgens Wong spelen meerdere dingen mee. De economische situatie heeft een grote invloed.

“Veel mensen hebben het zwaar. Als je je zorgen maakt over geld of werk, is het lastig om altijd geduldig en vriendelijk te blijven. Die stress zie je terug in hoe mensen met elkaar omgaan.”

Daarnaast speelt globalisatie ook een rol. “Door sociale media en invloeden van buitenaf veranderen onze normen en waarden. Mensen worden overal ter wereld individualistischer, Suriname is daarin geen uitzondering.”

Wong wijst er ook op dat het beeld van terugkerende bezoekers zelf kan veranderen.

“Vaak hebben ze een geromantiseerd idee van Suriname. Als ze na jaren terugkomen, kijken ze er anders naar. Misschien zijn ze zelf ook wat kritischer geworden.”

Toch vindt Wong dat Surinamers in de kern nog steeds gastvrij zijn.

“Sociale media laten soms maar een deel van het verhaal zien. Onze warmte en vriendelijkheid zitten nog steeds in de cultuur, dat merk je als je écht contact maakt.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

gynaecoloog onderzoeksbed
Lifestyle

Angstige tiener uit Wanica vreest dat ouders levensreddende behandeling zullen blokkeren

uiteten restaurant familie vrienden eten
Lifestyle

Surinamers verlangen volgens analist naar laagdrempelige uitgaansplek in Paramaribo

koken eten keuken
Lifestyle

Waarom koken en eten minder aantrekkelijk wordt bij zeer warm weer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws