• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom klagen in Suriname bijna een nationale hobby lijkt

Patricia Wong door Patricia Wong
22 april 2025 22:00
in Column, Lifestyle
vrouw verdriet stress hoofdpijn ziek depressie

In Suriname lijkt klagen voor velen bijna een tweede natuur. Of het nu gaat over de regen, hitte, de overheid, familie, de buren of zelfs de prijs van een broodje, er is altijd wel iets waar men zich over kan opwinden.

Het vreemde is dat het vaak lijkt alsof mensen er echt van genieten om iets te hebben om over te zeuren. Het klaaggedrag geeft een soort voldoening, alsof het hen een gevoel van controle geeft in een wereld die ze moeilijk begrijpen.

Wat drijft dit gedrag? Een belangrijke reden is misschien wel het gevoel van machteloosheid dat veel mensen in ons land ervaren.

De economische misère, de politieke rommel en de dagelijkse problemen creëren kennelijk een gevoel van onrust. Door te klagen, kunnen deze mensen hun frustraties uiten, zelfs als ze weten dat dit niets oplost. Het biedt een uitlaatklep.

Daarnaast speelt jaloezie bij ons in Suriname ook een rol. In onze samenleving waar status en uiterlijk vaak belangrijk zijn, kan klagen over anderen een manier zijn om zichzelf beter te voelen.

Zuurpruimen hebben soms moeite om andermans succes te verdragen en vinden troost in het wijzen op de fouten of tekortkomingen van anderen.

Ook een gebrek aan positiviteit en zelfreflectie draagt bij. Wie voortdurend focust op wat er mis is, heeft weinig ruimte om te genieten van wat goed gaat.

Voor deze mensen is het bijna ongemakkelijk als alles op rolletjes loopt; ze zoeken haast instinctief naar iets negatiefs.

Mis dit niet:

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

rook vuilverbranding verbrand
Lifestyle

‘Suriname jaagt toeristen weg met giftige rook’

Vertrekhal Zanderij
Column

Boos op Nederland om een visum? Kijk eerst naar wat er misgaat in Suriname

Erasmusbrug Rotterdam
Lifestyle

‘Eigen huis in Suriname kan samengaan met sociale huur in Nederland’

Verschillende verwachtingen over familiebetrokkenheid en persoonlijke grenzen kunnen tot spanningen leiden tussen Nederlandse partners en hun Surinaamse schoonfamilie. Illustratiefoto.
Column

Nederlandse partners moeten soms veel slikken van hun Surinaamse schoonfamilie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws