• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

US$426 miljoen investering door Chinalco moet nog goedkeuring krijgen van Surinaams parlement

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 november 2024 04:41
in Suriname, Technologie
bauxiet

Suriname staat aan de vooravond van een mogelijke samenwerking met de Chinese multinational Chinalco voor bauxietwinning in het westelijke Bakhuisgebied.

Volgens Danny Lachman, voorzitter van de presidentiële commissie, omvat de deal een investering van $426 miljoen door Chinalco.

Deze middelen zullen worden gebruikt voor de oprichting van een mijnbouw- en infrastructuurbedrijf. De eerste fase van het project richt zich op de winning en export van bauxiet.

Op 25 november werd het concept van de mineralenovereenkomst gepresenteerd aan de samenleving. Later die avond ondertekende de regering een Memorandum of Understanding (MOU) met Chinalco. In deze MOU bevestigen beide partijen hun intentie om het uitgewerkte concept uit te voeren, mits goedgekeurd door DNA.

De conceptovereenkomst wijkt af van traditionele belastingregelingen. Lachman legt uit dat is gekozen voor een focus op royalties en aandelen, een model dat op lange termijn meer inkomsten voor Suriname kan genereren. “Dit is een strategische keuze die bijdraagt aan duurzame economische voordelen,” aldus Lachman.

De definitieve goedkeuring van de overeenkomst ligt nu in handen van De Nationale Assemblee. De regering benadrukt dat het project kansen biedt voor economische groei en infrastructuurontwikkeling in West Suriname, en hoopt op brede steun vanuit de samenleving voor deze historische stap.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

benzine brandstof tanken
Lifestyle

Vrouwen in Paramaribo wijzen Nederlands systeem van zelf tanken af

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433191
Suriname

Suriname en Nederland versterken banden na eerste ontmoeting Bouva en Berendsen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433189
Suriname

Suriname benadrukt regionale samenwerking tijdens CELAC-top in Bogotá

kaseko leeflabg rosita
Suriname

Stichting K.A.S.E.K.O. en Universiteit Utrecht bundelen krachten voor Kaseko-erfgoed

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433193
Suriname

SITA lanceert derde Business Barometer Survey voor Surinaamse bedrijven

din instituut
Suriname

DIN en Sur Estate Group slaan de handen ineen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws