• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Buurtbewoners Onverdacht klagen over bruin kraanwater: “We zijn het zat”

Shafely King door Shafely King
3 november 2024 06:00
in Suriname
kraan water

De bewoners van Onverdacht in het district Para maken zich grote zorgen over de kwaliteit van hun kraanwater.

Al drie dagen lang komt er bruin water uit de kranen, zo melden buurtbewoners aan GFC Nieuws.

Deze verontreiniging in het water veroorzaakt veel ongemakken en frustraties onder de bewoners.

“Het is gewoon onacceptabel. We kunnen onze kleren niet wassen, geen vaatwerk doen en zelfs geen drinkwater vullen,” zegt een inwoonster die haar ongenoegen niet kan verbergen.

Volgens haar hebben de bewoners de afgelopen periode steeds vaker met hetzelfde probleem te maken. Het komt steeds weer terug en iedere keer is het water vuiler dan normaal.

Bekijk ook:

Onderzoek moet duidelijkheid geven over opslag radioactieve bronnen op Kuldipsingh-terrein

Suriname zet koers naar gasexport naar Europa en Azië

De gedupeerde dame vertelt dat ze doekjes om de kranen bindt om het vuil enigszins tegen te houden.

“Ik gebruik doekjes als een soort zeef om al het vuil eruit te halen, maar dat kan natuurlijk geen oplossing zijn. Het is een tijdelijke maatregel, maar ondertussen blijven we met dit probleem zitten,” legt ze uit.

De mensen voelen zich in de steek gelaten, omdat er vanuit de instanties geen duidelijkheid komt over de oorzaak van het probleem.

Er zijn vermoedens dat werkzaamheden aan het leidingnet de kwaliteit van het water hebben aangetast, maar deze informatie is niet officieel bevestigd.

Ook is er onduidelijkheid over welke stappen nu worden genomen om dit probleem structureel op te lossen.

Inwoners hopen dat het Surinaams waterbedrijf zich snel over de situatie buigt. “Wij willen gewoon schoon water uit de kraan, zoals het hoort. We zijn dit soort problemen echt zat,” stelt men.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Onderzoek naar Halliburton-opslagfaciliteit nog gaande
Suriname

Onderzoek moet duidelijkheid geven over opslag radioactieve bronnen op Kuldipsingh-terrein

Brunnings optimistisch over toekomst Surinaamse offshore-gasindustrie.
Suriname

Suriname zet koers naar gasexport naar Europa en Azië

Illustratiefoto
Suriname

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

AZP krijgt grootschalige renovatie als onderdeel van hervorming gezondheidszorg.
Suriname

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws