• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Links rijden in Suriname biedt onverwachte veiligheidsvoordelen

P. Peterson door P. Peterson
28 oktober 2024 09:29
in Lifestyle, Suriname
auto gezin familie rijden straat voertuig

Suriname rijdt net als het naburige Guyana en Trinidad, links met rechtsgestuurde auto’s. Deze verkeerskeuze komt door historische en praktische redenen.

Suriname, hoewel een voormalige Nederlandse kolonie, werd sterk beïnvloed door het Verenigd Koninkrijk, omdat veel omringende landen Britse kolonies waren en ook links reden.

Dit verklaart deels waarom Suriname en het naburige Guyana, als laatste landen in Zuid-Amerika, links rijden.

Uit onderzoek blijkt dat links rijden met rechtsgestuurde auto’s, zoals we in Suriname gewend zijn, mogelijk een kleine veiligheidsvoorsprong biedt vanwege de dominante werking van het rechteroog.

Volgens een studie gepubliceerd in Elsevier speelt oogdominantie een rol in verkeersveiligheid.

Het rechteroog, dat voor de meeste mensen het dominante oog is, heeft in landen waar links wordt gereden beter zicht op het tegemoetkomende verkeer, waardoor bestuurders sneller op gevaar kunnen reageren​

Dit vergroot hun reactietijd en verlaagt het risico op frontale botsingen, wat mogelijk bijdraagt aan verkeersveiligheid in landen met linksverkeer.

De meest recente wijziging in rijrichting vond plaats in Samoa in 2009. Dit eiland besloot toen over te stappen van rechts naar links rijden om het importeren van goedkopere auto’s uit linksgestuurde landen zoals Japan, Australië en Nieuw-Zeeland mogelijk te maken.

Mis dit niet:

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Deze verandering was de eerste in veertig jaar en kwam voort uit economische motieven, omdat de kosten voor auto’s uit landen die rechts rijden (zoals de Verenigde Staten) vaak hoger waren.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Grassalco krijgt mogelijk nieuwe exportmarkt in Barbados.
Suriname

Barbados kijkt naar Suriname voor silica-zand en steenslag

Mungra: illegale bunkering bedreigt staatskas én milieu.
Suriname

Mungra pleit voor strengere aanpak illegale bunkering in aanloop naar offshore-olieproductie

Vrachtwagen glijdt na afremmen op weghelft tegenligger.
Suriname

Bestuurder gewond na aanrijding tussen twee vrachtwagens op Commissaris Weythingweg

Voertuig in beslag genomen.
Suriname

Politie verbaliseert 43 bestuurders tijdens verkeerscontrole Magenta Kanaalweg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws