• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Economische stagnatie Suriname door langdurige afhankelijkheid van geld uit Nederland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 oktober 2024 02:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Bezem euros geld

In een interview met GFC Nieuws bespreekt analist R. Pinas de nadelige effecten van de langdurige financiële afhankelijkheid van Surinaamse huishoudens van gelddonaties uit Nederland.

Volgens Pinas kan deze situatie op lange termijn schadelijk zijn voor de ontwikkeling van de Surinaamse economie en de sociale structuur van het land.

“Hoewel de donaties op korte termijn een uitkomst bieden voor veel gezinnen, belemmert het op de lange termijn de zelfredzaamheid van mensen,” aldus zijn visie.

“Wanneer mensen gewend raken aan regelmatige financiële steun van familieleden in Nederland, ontstaat er een passieve houding ten opzichte van het zoeken naar werk of het creëren van eigen inkomstenbronnen.”

De waarnemer waarschuwt dat dit de Surinaamse economie kan verzwakken.

“De afhankelijkheid van extern geld zorgt ervoor dat minder mensen deelnemen aan de formele arbeidsmarkt, wat leidt tot een lagere productiviteit en minder economische groei. Dit kan uiteindelijk de armoede in Suriname in stand houden in plaats van te verminderen.”

Een ander groot nadeel volgens Pinas is dat deze afhankelijkheid sociale ongelijkheden versterkt.

“Mensen zonder familie in Nederland of andere landen hebben niet dezelfde toegang tot extra financiële middelen, wat zorgt voor toenemende ongelijkheid binnen de samenleving.”

Mis dit niet:

Boerleider waarschuwt voor politiek geheugenverlies rond financieel beleid Achaibersing

90 studenten uit Surinaams binnenland beginnen landbouwopleiding op hbo-niveau

Tot slot benadrukt de analist dat er dringend behoefte is aan structurele economische hervormingen om deze afhankelijkheid te doorbreken en lokale kansen te vergroten.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

Boerleider waarschuwt voor politiek geheugenverlies rond financieel beleid Achaibersing

Negentig studenten uit drie binnenlanddistricten starten een landbouwopleiding. Nieuwe studiehubs in Marowijne en Brokopondo ondersteunen het online onderwijs. Foto: CDS
Suriname

90 studenten uit Surinaams binnenland beginnen landbouwopleiding op hbo-niveau

finabank
Lifestyle

Gezamenlijke bankrekening met familie in Suriname kan onverwachte vragen opleveren

Het beschadigde wegdek van de J. Lachmonstraat wordt hersteld
Suriname

Lachmonstraat krijgt nieuw asfalt: OWRO wil grotere schade vóór regentijd voorkomen

Verdachte zou slachtoffer met gasbuks op het hoofd hebben geslagen.
Suriname

Liefdesconflict in Redi Doti escaleert: man aangehouden voor zware mishandeling

Illustratiefoto.
Suriname

Veertien pakketten vermoedelijke marihuana ontdekt bij controle Stolkertsijver

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws