• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dopingzaak tegen Gatorade: Issam Asinga vecht voor gerechtigheid in de rechtbank

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 oktober 2024 04:00
in Sport
Issam Asinga

De afgelopen week stond de zaak van de 19-jarige van origine Surinaamse atleet Issam Asinga centraal in een voorbereidende rechtszitting in New York.

In deze zaak, onder leiding van districtsrechter Cathy Seibel, betwist Asinga een vierjarige schorsing die hem in mei werd opgelegd vanwege een positieve dopingtest.

Asinga beweert dat hij de verboden stof cardarine via Gatorade-herstelgummies binnenkreeg, iets wat volgens hem het gevolg was van slechte ingrediëntencontrole door de drankproducent.

Gatorade’s advocaten vroegen om afwijzing van de zaak, maar rechter Seibel besliste dat sommige aspecten door een jury moeten worden beoordeeld.

PepsiCo, het moederbedrijf van Gatorade, heeft tot half december om hun standpunten te verduidelijken en sterkere argumenten in te dienen. Ook Asinga’s verdediging krijgt daarna de kans om hun strategie aan te passen.

Asinga vindt dat hij altijd de antidopingregels heeft nageleefd en dat hij nooit bewust verboden stoffen zou gebruiken. Zijn juridische team, waaronder Alexis Chardon, staat sterk achter hem.

Ondanks de schorsing blijft Asinga optimistisch en hoopt hij snel zijn sportcarrière weer op te kunnen pakken.

Gatorade blijft volhouden dat de beschuldigingen ongegrond zijn en baseert zich op tests die volgens hen onvoldoende bewijskracht hebben.

Mis dit niet:

Surinaamse schaakteams slaan terug in tweede ronde Schaakolympiade

Para-atleet Gionies Dikan jaagt in Colombia op kwalificatiepunten

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname herstelt zich sterk op Schaakolympiade met dubbele 4-0-zege
Sport

Surinaamse schaakteams slaan terug in tweede ronde Schaakolympiade

Surinaamse para-atleet krijgt internationaal podium in Cali
Sport

Para-atleet Gionies Dikan jaagt in Colombia op kwalificatiepunten

Team Suriname naar Argentinië voor South American Games 2026.
Sport

Surinaamse sporters klaar voor South American Games in Santa Fe

Jonge Green Guardians ontvangen waardering van Self Reliance
Sport

Self Reliance eert Surinaamse U-14-selectie na zilveren prestatie in CFU Challenge Series

Surinaamse schaakdelegatie ondanks uitdagingen aanwezig in Oezbekistan
Sport

Suriname vertegenwoordigd op grootste schaakevenement ter wereld

JOS investeert in herstel en veiligheid van kunstgrasvelden
Sport

JOS start rehabilitatie van kunstgrasvelden door heel Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws