• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Herdenking Dag der Marrons met uitzending van documentaire ‘Bloedlijnen’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 oktober 2024 06:42
in Suriname
bloedlijnen

Op 10 oktober wordt wereldwijd de Dag der Marrons herdacht en gevierd, een belangrijke dag die de strijd van Marronvoorouders tegen onderdrukking en voor vrijheid markeert.

Deze dag, ook bekend als Marrondag, is een eerbetoon aan de moed en vastberadenheid van de Marrongemeenschappen in Suriname en Frans-Guyana.

Hun onvermoeibare strijd dwong het Nederlandse koloniale bestuur om vrede te sluiten en de vrijheid en menselijke waardigheid van de Marrons te erkennen.

In het kader van deze herdenking zet The Back Lot haar documentaireprogramma voort met de uitzending van de documentaire ‘Bloedlijnen’, geregisseerd door Fifi Visser en André van der Hout.

Deze documentaire verkent hoe afstammelingen van zowel tot slaafgemaakten als slavenhouders omgaan met hun gedeelde, vaak pijnlijke familiegeschiedenis.

In ‘Bloedlijnen, een gedeelde geschiedenis’ vertellen zes families hun verhaal over de last van het verleden en de stilte die eromheen hing.

Zo vertelt Jan Paul Loeff over zijn voorvader, Cornelis Loeff, die actief was in de slavenhandel, en hoe zijn familie lange tijd zweeg over dit verleden. De documentaire toont het persoonlijke proces van verzoening en erkenning aan beide zijden van dit gedeelde erfgoed.

‘Bloedlijnen’ is meer dan een historische documentaire; het is een film die de brug slaat tussen verleden en heden, tussen zwart en wit, en die oproept tot een diepere dialoog over ons gedeelde verleden.

Mis dit niet:

VHP Nederland verwelkomt NDP-afwijzing van racistische uitlatingen

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

Deze film is een bijzondere aanvulling op de herdenking van de Dag der Marrons en herinnert ons aan de collectieve strijd voor vrijheid en de voortdurende impact van deze geschiedenis op het heden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vhp nederland de bilt
Nederland

VHP Nederland verwelkomt NDP-afwijzing van racistische uitlatingen

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

Geen gewonden bij uitslaande brand aan Tangibaweg.
Suriname

Woning aan Tangibaweg volledig in de as gelegd

Merian-mijn genereert US$ 634 miljoen aan economische waarde voor Suriname.
Suriname

308 Surinaamse bedrijven betrokken bij toeleveringsketen goudmijn Merian

Ondernemers willen einde aan lange wachttijden en versnipperde vergunningverlening.
Suriname

Vergunningenbeleid Suriname op de schop

Staat mag niet immuun worden voor rechterlijke uitspraken.
Suriname

Bedrijfsleven kritisch op voorstellen om staatsvermogen te beschermen tegen beslag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws